Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Biteniekiem ražas laiks

Šogad agrais pavasaris ir pasteidzinājis norises arī bišu dravās. Maijā dabā bija sācies ziedonis, un bites čakli strādāja, steidzot ievākt nektāru. Kā stāsta vairāki uzrunātie biškopji, šogad neierasti ātrāk izdevies nobaudīt arī jauno medus ienesumu.

Valkas pagasta saimniecībā “Spuldzes” jauno medus ražu izdevies nobaudīt jau 2. jūnijā. “Pērn pirmo medu ievācu tuvāk jūnija vidum, kaut kur pēc trīspadsmitā jūnija varētu būt,” stāsta biškopis Jānis Orleans.

Viņš atklāj, ka maijā bija ļoti labs medus ienesums. “Pamatā tas ir pieneņu medus. Mums ap māju ir lopu ganības – pļavas, kas šopavasar bija pilnas ar pienenēm. Vēl noteikti maijā bites aplidoja augļu dārzus, kuros arī viss pamatīgi ziedēja. No tā visa pa druskai varam baudīt pavasara ziedu medus sastāvā. Daudziem lauksaimniekiem mūspusē lielākā daļa rapšu sējumu izsala, nācās tos pārsēt. Līdz ar to arī medus vācējām šogad pavasarī izpalika ziedošie rapšu lauki, ko aplidot,” pamato Jānis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.