Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijušais Valkas novada pašvaldības vadītājs Krauklis ar vienu kāju Rīgā, ar otru – Valkā

FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Bijušais Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs, opozīcijas līderis Vents Armands Krauklis kopš 5. septembra strādā algotu darbu Reģionālo attīstības centru apvienībā (RACA). Tās valde viņu apstiprinājusi par izpilddirektoru. Apvienības birojs atrodas Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka jaunajā mācību gadā V. A. Krauklis sācis strādāt Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un kopā ar skolotāju Vinetu Skutāni veic 11. klases audzinātāja pienākumus. Stundas V. A. Krauklis nepasniedz.

Sarunā ar laikrakstu “Ziemeļlatvija” V. A. Krauklis skaidro: “Lielā mērā to, ko darīju līdz šim bez maksas, tagad ‒ ar atalgojumu. Tās ir sarunas ar ministrijām, Eiropas fondu projektu dokumentu caurskatīšana un priekšlikumu izstrādāšana, kopīgu publisku pasākumu rīkošana un RACA viedokļa paušana Saeimas valdošajai koalīcijai un arī medijos. Arī iešana uz Saeimas komisijām un darba grupu vadīšana.” Viņš atzīst, ka šis darbs ir sarežģīts un prasa nervus, šobrīd notiek gatavošanās sarunām par nākamā gada budžetu Latvijas pašvaldībām.

Taujāts, kāds būs darba režīms un vai tas būs savienojams ar pienākumiem Valkā, V. A. Krauklis skaidro, ka viņš varēšot strādāt gan attālināti, gan birojā, kas atrodas Vecrīgā. “Mūsdienās daudzas lietas var atrisināt attālināti. Jau šonedēļ attālināti novadīju vienu sarunu ar ministrijām. Varētu teikt tā, ka ar vienu kāju būšu Rīgā, bet ar otru kāju – Valkā,” piebilst V. A. Krauklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saprotams, ka interesējāmies, vai, esot šajā pašvaldībām svarīgas institūcijas vadošā amata, kādu labumu varēs gūt arī Valkas novads.

“Es nevaru mainīties. Jā, mani interesē notiekošais visā Latvijā, bet, kas notiek Valkas novadā, tas ir primārais. Tagad cenšos visādos veidos gan tieši, gan netieši sniegt padomu vai kaut ko lobēt. Man ir grūti pateikt, cik pašreizējā pašvaldības vadība ir gatava izmantot tās iespējas, kuras man ir. Mani priecē, ka pēc vairākām sarunām otrdien notikušajā domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma saprātīgus noteikumus par ražošanas ēkas “Spundenieki” izsoli. Jā, man ir nepatika un aizvainojums pret konkrētiem cilvēkiem, bet tas nekādā gadījumā nenozīmē to, ka es kaut kādā veidā bremzētu vai mēģinātu “iegriezt” pašvaldībai”, norāda V. A. Krauklis.

Neskatoties uz iegūto algoto darbu, viņš pildīs arī klases audzinātāja pienākumus Valkas ģimnāzijā. Viņš atzīst, ka pats sākums līdzīgi kā cerēšanās laikā ir tikai ar pozitīvām sajūtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumā par atalgojumu bijušais Valkas novada vadītājs neslēpa, ka jaunajā amatā viņa alga būs nedaudz lielāka nekā pašvaldības vadītāja krēslā. Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājai 2023. gadā noteikts atalgojums 2620 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada pašvaldības priekšsēdētāju Gitu Avoti, lai uzdotu jautājumu, kā viņa kā pašvaldības vadītāja vērtē sadarbības iespējas ar RACA un izpilddirektoru V. A. Kraukli. G. Avote atbildēja: “Šobrīd komentārus nesniegšu, jo Reģionālās attīstības centru apvienības biedru sapulce tika pārcelta uz oktobri.”

Atklājās, ka tomēr trešdien pulksten 18 attālināti notika RACA biedru sapulce, kuras dienas kārtībā bija arī jautājums par V. A. Kraukļa amatu. Pēc sapulces “Ziemeļlatvija” sazinājās ar V. A. Kraukli un noskaidroja, ka viņš turpina darbu RACA izpilddirektora amatā, bet oktobrī notiks viņa darba izvērtēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

uzziņai

Biedrība “Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015. gadā ar mērķi apvienot 20 Latvijas Republikas novadus, kas Latvijas Republikas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.

Avots: www.raca.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.