Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atšķirīgie paradumi

Pulksteņu rādītājus esam pagriezuši stundu uz priekšu, tagad vakaros par dienasgaismu varam priecāties ilgāk. Lai cik spoža un tīkama būtu gaisma, tas tumšais mākonis nekur nav pazudis. Tā vien šķiet, ka pēdējā laika notikumi aizēno visu un padara domas pelēcīgas, bet tas nemaz nepiestāv pavasarim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varam vaimanāt, cik gribam, bet ar dzīves dārdzību būs jāsamierinās. Degvielas, gāzes cenas un viss pārējais ietekmē mūsu ikdienu. Piekrītu, ka cenu kāpumu varam pieciest, ja vien varam dzīvot mierā un nesatraukties par drošību. Taču, ieejot veikalā un tverot roku pēc ierastajiem produktiem, vēlme iepirkties pārvēršas jautājumos – kāpēc man šobrīd jāpērk tik dārga eļļa, vai tiešām man mājās šie produkti jau beigušies, vai varbūt varu iztikt bez tiem. Ir skaidrs, ka tas liek pārdomāt ikdienas iepirkšanās paradumus.

Par to, ka cilvēki masveidā izpērk dažādas preces no veikaliem, esam dzirdējuši jau daudz. Lai tomēr pie “ekskluzīvajām” precēm tiktu visi iedzīvotāji, ir veikali, kas pieņēmuši lēmumu par atsevišķu preču limitu noteikšanu. Tas galvenokārt attiecas uz tādiem pamatproduktiem kā eļļa, konservi, tualetes papīrs, sieviešu higiēnas preces, akcijas produktiem vai citiem.

Manā paziņu lokā ir gan tādi, kas iet uz veikalu pārdomāti, galvenokārt pērk produktus ikdienas patēriņam, iegādājoties to, kas nepieciešams tuvākajām dienām, nevis veido rezerves ilgtermiņam. Turklāt šie cilvēki parasti ir arī tie, kuri rūpīgi seko līdzi termiņiem. Zinu arī vairākus, kuriem mājās ir 20 kilogrami cukura un sāls, pieci litri eļļas un ievērojami miltu un makaronu krājumi. Es neiederos ne vienā, ne otrā kategorijā. Uz veikalu neeju ar sarakstu, bet tagad saprotu, ka tas būs jādara, jo groziņā nereti ieripo pavisam cits produkts, nevis tas, kas būtu vajadzīgs. Ja man aktuālie produkti ir akcijā, tad varbūt viena vietā paņemu divus iepakojumus, bet ne tādos vairumos kā krājumu veidotāji. Turklāt tas viss ir jāiznes no veikala, cik tad viens cilvēks var iznest. Tāpēc man patīk iepirkties internetā, jā, arī pārtiku. Turklāt cenu atšķirība nav tik liela, ja atsaucīgs un laipns kurjers visu pieved pie durvīm. Sasniedzot noteiktu pasūtījuma summu, izpaliek arī piegādes maksa. Laukos cilvēki izmanto autoveikalu pakalpojumus (protams, ir ļoti labi, ka tādi vispār ir), tur uzcenojums ir vēl lielāks. Jā, jābūt internetam un jāprot ar to rīkoties, un vecākā gadagājuma cilvēkiem tā varētu būt problēma. Taču var iesaistīties bērni, mazbērni, kaimiņi, kas cilvēka vietā var izdarīt visas darbības internetā. Vajag tikai gribēšanu.

Akciju tīkotājiem tomēr gribas pašiem iet uz veikalu un “apčamdīt” preces, bet esmu priecīga, ka jau dažiem radiniekiem esmu atklājusi iepirkšanās internetā priekšrocības. Tiesa, ne pārtikas, bet medikamentu iegādes lauciņā. Tā kā interneta aptieku piedāvājums ir pietiekami liels, vienmēr varam apskatīties, kur ir lētāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.