Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atkal atvērs mājas kafejnīcas

Rīt, 6. augustā, dvīņupilsētā Valgā un tās apkaimē notiks ”Valgas kafejnīcu dienas”, piedāvājot apmeklētājiem baudīt dažādus gastronomiskus labumus un ne tikai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas apkaimē visas dienas garumā ar īpašiem piedāvājumiem apmeklētājiem durvis vērs 12 kafejnīcas, gaidot ciemos apmeklētājus arī no Latvijas.

Tikmēr arī pie mums tuvojas viens no gada gaidītākajiem notikumiem – ”Mājas kafejnīcu dienas”. Proti, šogad izbaudīt lauku burvību un nogaršot saimnieku sagatavotos ēdienus Valkas novadā varēs 13. un 14. augustā. Iepazīstoties ar mājas kafejnīcu sarakstu, kļūst skaidrs, ka mūspusē darbosies vairākas mājas kafejnīcas Kārķu un Ērģemes pagastos.

Painteresējoties, kāpēc šajā gadā nav pieteikusies neviena Valkas pilsētas kafejnīca, Valkas novada Tūrisma un informācijas biroja speciāliste Laura Krastiņa stāsta: “Pērn Valkas kafejnīcas piedalījās “Valkas-Valgas kafejnīcu dienās”, taču šogad norisinās tikai “Valgas kafejnīcu dienas”. Kas attiecas uz “Mājas kafejnīcu dienām”, jau laikus izvietojām informāciju dažādās platformās – sniedzām informāciju un uzrunājām uzņēmējus par iespēju pieteikties dalībai šādā pasākumā. Valkas novadā pieteicās piecas mājas kafejnīcas, kuras tad arī pie sevis aicinās ciemos gardēžus,” skaidro L. Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mājas kafejnīcu dienas” solās būt saistošas ne vien vēderprieku, bet arī ģimeniskas atpūtas cienītājiem, un apmeklēt mājas kafejnīcas tiek aicināti gan lieli, gan mazi.

Ērģemes pagastā ciemos aicinās Saulainās ielejas kafejnīca “Saulespuķe” ar pildītām pankūkām, ceptiem kartupeļiem un salātiem, kēksiņiem, plātsmaizēm un citiem gardumiem. Vēl bez minētā saimniece Kristīne Vaļģe vadīs māla meistarklasi. Kā viņa norāda, uz meistarklasi interesentiem jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruni 26351356. “Man ir aizraušanās – māla trauku darināšana, tāpēc labprāt dalīšos šajās prasmēs arī ar citiem. Tie, kuri pieteiksies uz māla meistarklasi, varēs paši pēc saviem ieskatiem izvēlēties, kādu trauciņu izgatavot no māla. Un savu darbiņu pēc tam viņiem būs iespēja ņemt līdzi uz mājām,” stāsta K. Vaļģe.

Ērģemes pagastā darbosies arī “Mūrbūdu sidra darītavas” mājas kafejnīca ar plovu, cūku ribām, liellopu burgeri, šokolādes brauniju. Protams, neizpaliks arī dzērienu degustācija. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa sidra ražotavu un savām acīm redzēt dzērienu ražošanas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš piesakoties, būs iespējams paviesoties Kārķu pagasta mājas kafejnīcā “Stimperi” un nogaršot dažādu veidu salātus, zupas, grilētu cūkgaļas kakla karbonādi, grilētus dārzeņus, plātsmaizes un kūkas. Apmeklētāji varēs doties arī pastaigā ar saimniecības lielo kazu saimi.

Vēl Kārķu pagastā varēs doties uz lauku sētu “Rudzīši” un baudīt lauku virtuves labumus – uz oglēm ceptu siļķi ar piedevām, dažādas zupas un mājas ogu, augļu desertus. Neizpaliks ekskursija “Mini Zoo” un iepazīšanās ar daudzveidīgo dzīvnieku saimi.

Savukārt “Dīķkalnu” mājas saimniece piedāvās malkas krāsnī ceptas picas un tortītes burciņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju.  

VALGAS KAFEJNĪCU DIENĀ DARBOSIES:

 • Pagari kafejnīca, Pagari 3, Valga; 10–15;
 • Veselības kafejnīca, Peetri 2, Valga; 10–15;
 • Kerb Herb kafejnīca, Toogi põik 3, Valga; 10–18;
 • ukraiņu kafejnīca “Kalyna”, Valgas centrālais laukums; 10–16;
 • Kadi Kausid mājas kafejnīca, Metsaääre 7, Laatre, Valgas apriņķis; 11–18;
 • Tuuleoru kafejnīca, Tuuleoru saimniecība, Karula, Valgas apriņķis; 10–15;
 • Valga pašvaldības kafejnīca, Ramsi dzirnavas, Valga; 11–16;
 • skolas kafejnīca P.O.P.P., Loode 3/1, Valga; 11–15;
 • MUHE MADJAR, Riia 14, Valga; 11–15;
 • Mājas kafejnīca Magusale Hambale, Sambla 16, Tambre, Valga; 10–16;
 • Lembitu Mariupol, Lembitu 2, Valga; 11–15;
 • Meloodia, Kesk 22, Valga; 11–15.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.