Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar lepnumu pie tēva rokas

Tā nu ir sakritis, ka ik gadu, tikko atzīmēta Zinību diena, skaisti iesācies jaunais mācību gads, un klāt jau kārtējie svētki – septembra otrajā svētdienā tiek atzīmēta Tēva diena. Tie tradicionāli ir svētki, kas veltīti tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimeņu svētku tradīciju veidošana ir iespēja ģimenēm lepoties ar savu ieguldījumu jaunās paaudzes audzināšanā, apzināties mīlestību un dzīves piepildījumu, ko sniedz savi bērni. Lai gan, esot tēva vai mātes lomā, Tēva un Mātes diena ir katra diena, ir patīkami, ka tāda diena tiek atzīmēta ne tikai kalendārā, bet arī kopā tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem.

Jau no bērnības mums tiek mācītas un ierādītas dažādas lomas. Piemēram, meitenes spēlējas ar lellēm, bet zēni ar mašīnām. Bērniem tas ir saistoši, ka ar leļļu palīdzību ir viegli izspēlēt dažādas lomu spēles. Kurš gan ir teicis, ka lelles ir domātas tikai meitenēm. Paziņu lokā zinu puikas, kuri labprāt spēlējas ar lellēm. Saistībā ar to prātā ataust kādas mammas vārdi, kura no malas vēroja bērnus spēlējamies un uzsvēra, ka tas, kā puikas spēlējas ar lellēm, par ļoti daudz ko liecina. Tādā veidā viņi parāda, cik uzmanīgi, gādīgi un savu ģimeni mīloši viņi būs, kad izaugs lieli, paši kļūs par vīriem un tētiem. Sava deva taisnības tur noteikti ir, jo cilvēks jau veidojas no mazotnes.

Mani priecē, ka sabiedrībā sen ir mainījušies priekšstati par to, ka mammu pienākumi vairāk būtu saistīti ar lietām, kas attiecas uz skolu vai bērnudārzu. Neminēšu kā citiem, bet manā laikā uz skolas vecāku sapulcēm un pasākumiem gāja galvenokārt mammas, bet tēvi vien pa retam bija sastopami kādā no lielākajiem skolas pasākumiem vai tikai izlaidumā. Tendences mainās, tagad tēvi bieži vien ved uz skolu vai bērnudārzu savas atvasītes. Un man gribas domāt, ka lepni par to ir kā paši tēvi, tā bērni. Soļot roku rokā un plecu pie pleca lielajā dzīvē kopā ar tēti, tas noteikti sasilda bērniņa sirdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu Tēva diena tiek atzīmēta gan īpaši tai veltītos pasākumos, gan mierīgā gaisotnē ģimenes lokā. Svētku reizē tēti, vectēvi un krusttēvi būs priecīgi par katru uzmanības apliecinājumu – mīļu apsveikuma kartīti, kādu pašgatavotu lietiņu vai īpašu ēdienu. Veidojot ģimenes tradīcijas, arī brīvā laika un āra aktivitātes būs tieši laikā. Variantu ir daudz. Varbūt ir vērts sarīkot pikniku pagalmā vai doties dabas pārgājienā gar tuvējo upi, vai varbūt kopā izmest loku ar velosipēdu.

Viena no nodarbēm, ko es labprāt daru kopā ar savu tēti, – rudeņos dodos uz mežu sēņu medībās. Tikai viņam ir zināmas labākās sēņu vietas, tikai viņš mežā jūtas kā zivs ūdenī. Tāpēc man vienmēr ir ko turēt līdzi un ņemt par piemēru itin no visa, kas viņu aizrauj un dod rezultātu. Bet svētku reizē visiem tētiem gribas vēlēt šādas rindas no interneta dzīlēm:

“Kas ir mammai otra puse?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas prot strādāt smagus darbus?

Kas prot taisīt putnu būri?

Kas prot stūrēt auto stūri?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas nes plecos mazo brāli?

Kas prot priecāties un jokot?

Protams, tas ir tētis mans,

Pasaulē vislabākais!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.