Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar daudz un dažādiem pasākumiem Kārķos notiks 18.Meža dienas

18. Kārķu Meža dienās jau desmito reizi notiks koka auto sacensības. To uzvarētājs balvā saņems braucienu uz Briseli. Foto: No personīgā arhīva

Piektdien, 28. aprīlī, un sestdien, 29. aprīlī, Kārķos notiks 18. Meža dienas. Kopīgs darba prieks, gatavojot jaunus vides objektus, kā arī meža un košumkrūmu stādīšana, ābeļdārzu kopšana – tas viss un vēl daudz kas cits sagaida ikvienu šī pasākum dalībnieku, kas gatavs darbam Kārķu un Ērģemes pagastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vienmēr pēc darba būs aizraujoša aktīva atpūta, radošas darbnīcas, Meža bodīte un 10. koka auto sacensības.

Kārķu Meža dienu organizatoru pārstāve Sandra Pilskalne informē, ka  Meža dienu ieskaņas pasākumi sāksies jau piektdien, 28. aprīlī, pulksten 11, kad notiks izglītojošs un atraktīvs seminārs dabā “Par eglēm”. Semināru vadīs  lektors, Ziemeļvidzemes virsmežzinis Jānis Ence. Būs iespēja izzināt egļu dzīvi, sākot no maza stādiņa līdz sadzīvei, kur egles koksne tiek izmantota. Dalībnieki varēs apskatīties, kā eglēm klājas “Egļukalnu” un “Dīķkalnu” mājās. Būs arī Jāņa Ences medību trofeju izstādes un Annijas Ences fotoizstādes “Medību mirkļi” atklāšana, kuru papildinās J. Ences īsie un trāpīgie mednieku stāsti.

Savukārt piektdienas pēcpusdienā, no pulksten 15 līdz 18.30 plānota ekskursija uz divām ražotnēm – SIA “EstLat Prefab” Valkā un SIA “Mūrbūdu sidrs” Ērģemē. Pasākuma pirmā diena noslēgsies vakarā lauku mājas “Stimperi” lielajā šķūnī, kur pulksten 19 sāksies gruzīnu kantri dziedātāja Shota Adamashvili koncerts. Būs arī “Walk Cafe” ar īpašu gruzīnu ēdienu un vīnu piedāvājumu. Lai šajā pasākumā justos omulīgi, S. Pilskalne aicina līdzi paņemt šalles, villaines vai citu siltu apģērbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt sestdien, 29. aprīlī, pasākuma galvenajā dienā, kā vienmēr, būs darbs, atpūta, dažādas radošās darbnīcas, piemēram, Zaļā koka darbnīca, Sejiņu krāsošana, radošas spēles, Meža bodīte, kurā varēs iegādāties mājražotāju lauku labumus, ziedošu puķu stādus no “Jaunviļņu” saimniecības un ziemciešu stādus no Rūjienas puses “Cīruļu” kolekciju dārza.

Jauno paaudzi un arī ikvienu interesentu sagaida aizraujošas, varbūt pat nedaudz ekstrēmas atrakcijas. Tās nodrošinās biedrība “Jaunie vanagi”, kuri Kārķus jau iepazina ziemā, organizējot valsts mēroga ekstrēmu pasākumu “Mamutu medības”.

Šogad jau 10. reizi notiks tradicionālās koka auto sacensības. Katras klases pirmo trīs vietu ieguvēji saņems sponsoru īpaši sarūpētas balvas. Pasākumā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāte Ineses Vaidere. Viņa tam, kura auto aizbrauks vistālāk, dāvinās galveno balvu – braucienu uz Eiropas  Savienības galvaspilsētu Briseli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad sacensības notiks pirmo reizi uz tik kvalitatīva ceļa – uz jaunā, pagājušā gada rudenī uzlietā asfalta seguma. Visas cerības uz rekordiem!

“Paldies vijciemiešiem, valcēniešiem, naukšēniešiem, kārķēniešiem un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem, par kuriem jau zinām, ka sacensībām top koka auto. Aicinām ikvienu, jo vēl var sadūšoties un paspēt izgatavot koka auto.

Taču, ja tam nepietiek laika un drosmes, tad mazu laiviņu gan droši var paspēt vēl izgatavot. To var ņemt līdzi un piedalīties kustīgo rotaļlietu izstādē. Laivu un motorlaivu modelīšus izvietosim ūdens baseinā,” stāsta S. Pilskalne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt visiem pasākuma dalībniekiem, kā vienmēr, būs kopīgas pusdienas. To laikā par labu omu rūpēsies mūziķi Nikolajs Puzikovs un Gatis Mūrnieks. Meža dienas vadīs TV un radio raidījumu un pasākumu vadītājs Gustavs Terzens.

Sestdienas pēcpusdienā būs aizraujoša laimīgo ciparu izloze, kurā piedalās ikviens pasākuma dalībnieks, kurš piereģistrēsies Meža dienu apmeklētāju sarakstā. Vakarā ballē spēlēs grupa “Zēgenvaldes Trio” no Siguldas.

S. Pilskalne atzīst, ka šo pasākumu var ar arī nosaukt par talku tūrismu, jo cilvēki Kārķos sabrauc no daudzām vietām, lai kopīgi strādātu un atpūstos. Ja nepieciešams, pasākuma organizatori nodrošinās ar nakšņošanas vietām. Piektdien, 28. aprīlī, pulksten 11 kursēs autobuss Rīga–Kārķi, bet sestdien, 29. aprīlī, aptuveni ap pulksten 18 kursēs autobuss Kārķi–Rīga. Var vienoties par iekāpšanas vietu ceļa posmā RTU, Ķīpsala–Valmiera–Kārķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Meža dienās piedalās visas paaudzes – skolēni, mazpulcēni, studenti, vidējā paaudze, kā arī seniori. Jau desmit gadus piedalās RTU Dizaina un materiālzinību fakultātes studenti. Mums ir prieks, ka Kārķu Meža dienas ir izdevies paplašināt tā, ka vairāki darba objekti būs arī Ērģemes pagastā. Jau otro gadu sadarbības partneris pasākumā ir arī Ērģemes pamatskola.

Paldies jāteic arī Latvijas valsts mežiem un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, kuri no pirmajām meža dienām jau astoņpadsmito gadu ir uzticami sadarbības partneri. Paldies visiem atbalstītājiem, ar kuru palīdzību spējam izveidot tik kuplu pasākuma programmu. Protams, uz visiem pasākumiem ikviens var pievienoties jebkurā brīdī. Taču uz semināru “Par eglēm”, ekskursijā uz uzņēmumiem, braucienam no Rīgas un nakšņošanai, būtu vēlams iepriekš pieteikties, zvanot uz mobilo tālruni 26068289. Būsiet patiesi gaidīti Kārķos,” laipni aicina S. Pilskalne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.