Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Gada laikā gandrīz katram trešajam Latvijas iedzīvotājam ir pasliktinājusies miega kvalitāte

Foto: pxhere.com

Pēdējo 12 mēnešu laikā gandrīz katram trešajam jeb 32% Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies miega kvalitāte (9% – ievērojami pasliktinājusies, 23% – nedaudz pasliktinājusies), aptaujas rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 3100 iedzīvotājus. Tāpat aptaujas dati liecina, ka 58% miega kvalitāte nav mainījusies, 6% tā ir uzlabojusies (2% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies), bet vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja. Raugoties pēc dažādiem demogrāfiskiem rādītājiem, visbiežāk miega kvalitāte pēdējā gada laikā ir pasliktinājusies sievietēm un krievvalodīgajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot rezultātus pēc respondentu dzimuma, ievērojami biežāk miega kvalitāte pēdējā gada laikā ir pasliktinājusies sievietēm. Vīriešu vidū pēdējo 12 mēnešu laikā sliktāk guļ 29% (8% – miega kvalitāte ievērojami pasliktinājusies, 21% – nedaudz pasliktinājusies), kamēr sieviešu vidū šis rādītājs ir 36% (11% – ievērojami pasliktinājusies, 25% – nedaudz pasliktinājusies). Tikmēr miega kvalitāte nav mainījusies 57% sieviešu un 60% vīriešu, bet uzlabojusies tā ir 5% (2% – ievērojami uzlabojusies, 3% – nedaudz uzlabojusies) sieviešu un 6% vīriešu (2% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies).

Analizējot rezultātus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, secināms, ka izteikti biežāk uz miega kvalitātes pasliktināšanos norāda krievvalodīgie respondenti. Latviešu vidū pēdējā gada laikā sliktāk guļ 32% (9% – miega kvalitāte ievērojami pasliktinājusies, 23% – nedaudz pasliktinājusies), kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 40% (16% – miega kvalitāte ievērojami pasliktinājusies, 24% – nedaudz pasliktinājusies). Izmaiņas miega kvalitātē nav novērojuši 59% latviešu un 54% krievvalodīgo, bet miegs ir uzlabojies 6% latviešu (2% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies) un 5% krievvalodīgo (1% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies).

Salīdzinot datus pēc respondentu vecuma, situācija kopumā ir diezgan līdzīga. Nedaudz biežāk uz miega pasliktināšanos norāda iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 54 gadiem (35%), kam seko vecuma grupa no 25 līdz 34 gadiem (34%), jaunāka gadagājuma cilvēki no 18 līdz 24 gadiem (33%), kā arī respondenti vecumā no 55 līdz 74 gadiem (32%) un vecuma grupa no 35 līdz 44 gadiem (30%). Interesanti, ka miega kvalitātes izmaiņas pēdējā gada laikā visbiežāk bijušas gados jaunākiem cilvēkiem – vecumā no 18 līdz 24 gadiem un no 25 līdz 34 gadiem – attiecīgi 52% un 54% norādījuši, ka viņu miega kvalitāte pēdējo 12 mēnešu laikā nav mainījusies, kamēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs svārstās no 57% līdz 63%. Miega kvalitāte pēdējā gada laikā visbiežāk uzlabojusies arī jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem un vecumā no 25 līdz 34 gadiem – šādu atbildi snieguši 10% (3% – ievērojami uzlabojusies, 7% – nedaudz uzlabojusies) un 7% (2% – ievērojami uzlabojusies, 5% – nedaudz uzlabojusies) attiecīgo vecuma grupu respondenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, novembrī aptaujājot 3109 respondentus.

Informāciju sagatavoja:Agnija Greiziņa,mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.