Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apskatei nodod četrus jaunus objektus

Dzirnavgravas kāpņu komplekss. Foto: Ilze Fedotova

Raunā nesen tika atklāti četri jauni objekti, kuri uzlabos un papildinās gan iedzīvotāju, gan viesu ikdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā laikā Raunas novads sāka īstenot projektu “Sabiedrība ar dvēseli”, kuras uzdevums ir apvienot aktīvus iedzīvotājus un dot iespēju tiem īstenot savas idejas, kuras uzlabo vai ietekmē sabiedrības dzīvi kopumā. “Šāda projekta finansējums ir līdz 700 eiro, un tā galvenais nosacījums ir tāds, ka iesniedzēji to īsteno paši. Tā vairāku gadu garumā ir labiekārtoti daudzdzīvokļu namu pagalmi, uzstādīti jumtiņi virs ieejas, labiekārtoti bērnu laukumi, attīstīti tūrisma objekti. Šogad šī projekta laikā tika izveidoti trīs publiski pieejami objekti: publiska dzeramā ūdens ņemšanas vieta jeb Atjaunošanās punkts, kuru īstenoju kopā ar jauniešu grupiņu. Papildus šim jaunieši izveidoja arī jauniešu virtuālās dzejas telpu, kas dod iespēju atjaunoties ne tikai fiziski, bet arī garīgi, un piekļūt pie tās var, noskenējot QR kodu pie Atjaunošanās punkta,” stāsta Raunas novada bērnu un jauniešu centra vadītāja Justīne Buliņa.

Vēl viens objekts ir skulptūra Mātei, kas atrodas Dzirnavgravā. “Šāda skulptūra kādreiz tur jau bija atradusies, bet deviņdesmitajos gados pazuda. Projekta ietvaros to atgriezām savā vietā, iekopām teritoriju ap to, izgaismojām ar saules bateriju prožektoru un apkopojām informāciju par skulptūras rašanos un autores dzīvi,” turpina J. Buliņa un uzsver, ka pie projekta strādājusi kopā ar Ievu Plētienu, kura arī bija projekta vadītāja.

Trešais objekts ir Sapņotava. “Pagājušajā gadā palīdzēju Jurim Sapožņikovam īstenot projektu, kura laikā izgaismojām klinšu atsegumus upes krastā, šogad turpinot iekopt upes krastu, Juris ar ģimeni izveidoja Sapņotavu. Kas būtībā ir veca laiva, kas pārtapusi par šūpolēm. Sapņotava ir vieta, kur vērot upes plūdumu un klinšu atsegumus. Savukārt ceturtais objekts, ko atklājām, bija biedrības “Hestia Rauna” LEADER programmā īstenotais projekts Dzirnavgravas trepju atjaunošana. Tās savulaik uzstādīja paši iedzīvotāji, kā īsāko ceļu no privātmāju sektora uz centru, bet tās savu bija nokalpojušas. Zane redzēja iespēju turpināt uzturēt trepes kā iedzīvotāju iniciatīvu,” norāda J. Buliņa un uzsver, ka šis gads bijis ļoti produktīvs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Atjaunošanās punkts ar publisku dzeramā ūdens ņemšanas vietu. Foto: Ilze Fedotova

Turklāt pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas dienā, kad Raunā iemirdzējās svētku eglīte, izdevās noorganizēt arī pasākumu, kur vairāki objekti tika skaisti izgaismoti ar svecītēm. Izgaismotajā nakts pastaigā devās daudzi interesenti, kuri bija priecīgi piedalīties. Objekti, kurus varēja apskatīt izgaismotus, bija Dzirnavgravas kāpnes, Mātes skulptūra Dzirnavgravā, Atjaunošanās punkts ar publisku dzeramā ūdens ņemšanas vietu un Sapņotava. “Šajā pasākumā biedrība izgaismoja kāpnes, kas tumšajā laikā tām piešķīra noslēpumainību un varenību. Objekts Mātei ir izgaismots arī ik vakaru. Sapņotavai pretim ir izgaismotas klintis, ūdens ņemšanas vieta atrodas pie bērnu rotaļu laukuma, bet kāpnēm diemžēl apgaismojuma nav, uz to ceram nākotnē,” stāsta Zane Zaiceva, viena no iniciatīvas veidotajām. Viņa pārstāv arī biedrību “Hestia Rauna”, kā vārdā saka lielu paldies visiem, kuri palīdzēja objektu tapšanā. “Un paldies visiem, kuri sargā, pieskata un rūpējas par kārtību pie tiem. Varam pačukstēt, ka ar to viss nebeidzas, jo daļa objektu pilnā krāšņumā un funkcionalitātē atklāsies jau pavasarī,” norāda Z. Zaiceva un atgādina, ka iepriekš minētos objektus izveidot vai atjaunot Raunā ir izdevies, pateicoties dažādiem īstenotiem projektiem, tostarp LEADER (projekts “Dzirnavgravas kāpņu komplekss”) un “Sabiedrībai ar dvēseli”.

Pie katra no objektiem var pamanīt izvietotas pastkartes un uzlīmes (katram objektam sava). “Ikviens, kurš apskatījis objektu, var iegūt šādu pastkarti par piemiņu,” viņa papildina un teic, ka ir ļoti patīkami būt daļai no Raunas darītājiem. “Ir prieks, ka apkārtējie to novērtē. Iedzīvotāju atsauksmes bija ļoti pozitīvas, tāpēc tieši tas dod enerģiju un vēlmi darboties ar lielāku sparu, lai apkārtējā vide kļūtu patīkamāka mums pašiem un arī mūsu viesiem. Gribu uzsvērt katram, ka nav jābaidās no jaunām idejām un priekšlikumiem, ir jārunā un vienmēr atradīsies dzirdīgas ausis,” spriež Z. Zaiceva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.