Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apkures sistēmas līdzsvarošana – ko tas nozīmē?

Vasaras sezona ir īstais laiks, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, veicot siltināšanas darbus, uzlabotu apkures sistēmu vai novērstu tās nepilnības, kuras ir likušas par sevi manīt iepriekšējā apkures sezonā. Nevienmērīga radiatoru temperatūra, ja vien tā nav speciāli iestatīta atšķirīga no telpas uz telpu, var liecināt gan par nepieciešamību nomainīt apkures katlu, gan par apkures sistēmas disbalansu.

Kas ir apkures sistēmas līdzsvarošana?

Apkures sistēmas balansēšanas rezultātā tiek savstarpēji līdzsvarots visu radiatoru un silto grīdu izstarotais siltuma apjoms. Ja apkures sistēma nebūs līdzsvarota, iekštelpu temperatūra nebūs vienmērīga un atšķirsies no telpas uz telpu, jo uz atsevišķiem radiatoriem tiks novirzīta lielāka karstā ūdens plūsma nekā uz citiem.

Lai arī visbiežāk centrālās apkures sistēmas līdzsvarošana tiek ieteikta sarežģītām apkures sistēmām daudzdzīvokļu ēkās, sistēmas līdzsvarošana ir noderīga jebkurai ēkai, jo tā palīdz uzturēt optimālu iekštelpu mikroklimatu, samazināt apkures izmaksas un saudzēt apkures katlu, saglabājot tā efektivitāti pēc iespējas ilgāk. 

Kas var izjaukt apkures sistēmas līdzsvaru?

Ēkas siltināšana no iekšpuses, kas ir nepieciešama ēkas energoefektivitātes uzlabošanai, var notikt tikai noņemot uz laiku pie sienām stiprinātos radiatorus un apkures sistēmas caurules. Pēc telpas remonta, no jauna atjaunojot uz laiku demontētos apkures sistēmas posmus vai pievienojot jaunus radiatorus, var veidoties sistēmas disbalanss.

Tāpat neiestatīta nevienmērīga iekštelpu temperatūra var būt viena no pirmajam pazīmēm par apkures katla tehniskiem bojājumiem vai efektivitātes zudumiem tehnikas novecošanās dēļ. Diemžēl ne visas apkures sistēmas ir iespējams noregulēt vienlīdz viegli.

Kas jāņem vērā, līdzsvarojot sistēmu?

Jo sarežģītāka un garāka ir apkures sistēma, izmantojot dažāda diametra un materiālu caurules, jo sarežģītāka ir apkures sistēmas līdzsvarošana. Pirms darbu uzsākšanas sistēma ir jāatgaiso un tikai tad var uzsākt radiatoru bloķējošo vairogu vārstu regulēšanu, nodrošinot katrā posmā vienādu spiediena kritumu.

Ja tomēr apkures sistēma ir jāmaina, uzņēmuma Vides Tehnika pieredzējušie speciālisti konsultēs par vēlamāko risinājumu. Neviens būvmateriālu veikals nepiedāvā tik plašu videi draudzīgu un ilgtspējīgu apkures sistēmu un siltināšanas materiālu produktu klāstu kā Vides Tehnika. Ienāciet mājas lapā www.videstehnika.lv, kur ir pieejami siltināšanas materiāli un risinājumi ikvienam!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.