Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apes pilsētas svētkos turpina jaundzimušo sveikšanas tradīciju

Aizvadītās nedēļas nogalē ar dažādiem zīmīgiem notikumiem un pasākumiem atzīmēti Apes pilsētas svētki “Svinēt dzīvi”. Viens no ģimeniskākajiem brīžiem norisinājās Apes pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” teritorijā, kur notika Apes, Gaujienas, Virešu un Trapenes jaundzimušo sveikšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji ar šo skaisto notikumu – bērna nākšanu pasaulē – sveica 20 ģimenes.

Smiltenes novadā jau vairāku gadu garumā ir ieviesta tradīcija sveikt jaundzimušos, pasniedzot bronzas monētu. Un Apes pusē jau otro gadu mazajiem tiek dāvināti arī emociju ”Mīļrauši”, kas gādā par mieru un sargā mazuļu miedziņu, tie ir individuāli darināti katram bērniņam ar viņa vārdiņu.

Svinīgo pasākumu kuplināja bērnu vokālais ansamblis “Blēņas” un sirsnīgi uzrunas vārdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp pasākuma laikā godinātajiem bija arī apenieši – Ligitas Leites ģimene. “Šī ir ļoti jauka tradīcija, kā godināt jaundzimušo. Arī saņemot dāvaniņu, jutām, ka par katru bērniņu īpaši piedomāts, jo dāvaniņas bija personalizētas. Tā kā šogad šis pasākums notika Apes bērnudārza teritorijā, tad idejiski viss ļoti labi saderēja kopā. Bija iespēja baudīt pasākuma gaisotni, bet lielākie bērni pa to laiku varēja spēlēties rotaļu laukumā, kā arī izmantot dažādas izklaides un atrakciju iespējas. Uz svinīgo pasākumu nācām kopā ar lielāko meitu – viņai šī teritorija nebija sveša, tāpēc ātri vien atrada sev piemērotas nodarbes,” norāda L. Leite un min, ka pasākums noritēja visai raiti, kas ir ļoti svarīgi, ja uz to dodas ar jaundzimušo. Viņa stāsta, ka pilsētas svētku laikā apmeklēti arī daži citi pasākumi, kas patikuši un tiek vērtēti ar tām labākajām atsauksmēm.

Līdzīgās pārdomās dalās arī citas ģimenes jaunā māmiņa Aleksa Gonšteina. “Pasākums mums patika, bija padomāts par visiem, kas ieradās. Lielākiem bērniem bija iespēja spēlēties rotaļu laukumā, apgleznot sejiņas. Bija arī mājas kafejnīca “Bērnu paradīze”, kas lieliski iederējās ar savu piedāvājumu. Vienīgi varēja būt kāda vieta, kur spēlēties arī pašiem mazākajiem, kamēr notika pasākums, jo grūti noturēt uzmanību jau palielākam bērniņam, mūsu gadījumā – deviņus mēnešus vecam,” “Ziemeļlatvijai” pauž A. Gonšteina un uzsver: “Kopumā patīkami, ka pašvaldība šādu tradīciju ir sākusi, ļauj katram bērniņam būt īpašam šajā pasaulē. Paši Apes pilsētas svētki likās jauki, tikai nedaudz pietrūka tā mazā svētku gara, kas valdīja citus gadus, ar pašmāju priekšnesumiem pilsētas centrā.”

Jāmin, ka šogad šis bija viens no trim šādiem svinīgajiem pasākumiem Smiltenes novadā (tie norisinājušies arī Smiltenē un Raunā), kuros kopumā tika pasniegtas bronzas monētas 158 aizvadītajā gadā dzimušajiem bērniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.