Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aktīvākie apenieši sanāk kopā, lai pārrunātu aktuālo

Foto: buvinzenierusavieniba.lv

Šonedēļ Apes tautas namā uz kopīgu tikšanos sanāca vietējie amatnieki un mājražotāji, tikšanās bija organizēta arī Apes senioriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre, šādas tikšanās ir nepieciešamas, lai vairāk izprastu vietējo cilvēku intereses un mudinātu viņus līdzdarboties vietējās kopienas rīkotajos pasākumos. “Mums ir amatnieku studija “Ape”, kur darbojas lieliskas sava aroda pratējas. Jau pagājušajā gadā sākām vairāk draudzēties, iepazīties, iesaistīt citus. Līdz ar to sapņojam par mūsu amatu māju, darbību un sadarbību, ko katrs var darīt un piedāvāt no savas puses. Nolēmām, ka šādas tikšanās tagad būs katru mēnesi,” pastāsta I. Sāre.

Viņa atklāj, ka tuvākajā laikā vietējie amatnieki arī gatavosies savu darbiņu izstādei. Ar šo gadu amatnieku studijai būs cita vadītāja – Līga Maija Seņina, kura mēģinās saliedēt un darbosies ar visiem kopā, radot skaistas lietas.

Amatniece Anda Sutugova par aizvadīto tikšanos saka: “Kad uzzināju, ka šāda tikšanās būs, uzreiz zināju, ka man tur jābūt. Lai gan atsaucība nebija liela, jauki pasēdējām pie tējas krūzes un parunājāmies. Mums ir ļoti paveicies ar tautas nama vadītāju. Ilvai nekad netrūkst ideju, kā pacelt kultūras dzīves norišu latiņu mūsu skaistajā Apē. Viņa cenšas, lai vietējie iedzīvotāji izkustas ārā no mājas, lai būtu kur iet un ko darīt kā amatniekiem, tā senioriem un visiem pārējiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Sutugova atklāj, ka vietējo mājražotāju, amatnieku izstāde varētu norisināties jau šī gada aprīlī, Jurģu dienā, bet vēl ir pietiekami daudz laika, lai varētu tai sagatavoties. “Starp tiem, kuri atnāca, vienojāmies, ka katrs, kurš mājās kaut ko dara, ko interesantu gatavo vai veido, varētu to parādīt arī citiem. Jo īpaši, ja līdz šim nav uzdrīkstējies ar savu aizraušanos dalīties ar citiem. Vispirms tā būtu izstādīte tepat Apē, bet, ja kādi no šiem darbiem iepatiktos arī citiem, tad mēs labprāt piedalītos arī kādās citviet organizētās izstādēs tepat Smiltenes novadā vai varbūt arī kaimiņos,” papildina amatniece.

Savukārt tikšanās reizē ar senioriem tika ne tikai malkota tēja ar uzkodām, bet arī viņiem pašiem bija iespēja iesaistīties piparkūku cepšanā. Sanākšanas reizē neizpalika arī sarunas par senioru iespējām un līdziesaisti amatiermākslas kolektīvos, kā arī aizvadītā gada aktualitātes un ieskicēti 2023. gada lielākie notikumi. “Šajā gadā Apē būs daudz nozīmīgu pasākumu. Starp tiem – Apei 95, Vaidavas kausam – 50, sieviešu vokālajam ansamblim – 35, līnijdeju grupai “Īstās meitenes” – 20, Elīnai Zālītei – 125, Latvijai – 105. Tiem rūpīgi visiem gatavosimies un svinēsim kopā. Lai mums izdodas kopā radīt, veidot un baudīt skaistus svētkus!” novēl I. Sāre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.