Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Akmens iekustināts – pašvaldība domā par Valkas pilsētas stadiona rekonstrukciju

Valkas novada pašvaldības Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs Raivis Graņics aicina pašvaldības deputātus, kuri darbojas Izglītības, kultūras un sporta komitejā, atbalstīt ieceri rekonstruēt Valkas pilsētas stadionu un šo projektu izvirzīt kā vienu no prioritātēm. Foto: Inga Karpova

Konceptuāli komitejas sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu piešķirt finansējumu stadiona rekonstrukcijas projektēšanai un šī projekta izvirzīšanai kā vienu no tuvāko gadu prioritātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl ir vairāki objektīvi apstākļi, kāpēc jau tuvākajā laikā nevarēs sākt Valkas pilsētas stadiona Rīgas ielā 41 rekonstrukciju. Iemesli ir tādi, ka pašvaldība no 2022. gada budžeta, kā prognozē Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Ilze Grandava, nevarēs atlicināt tik ievērojamu naudas summu, turklāt pagaidām pašvaldībām valsts nav atļāvusi aizņemties finansējumu sporta būvju vajadzībām.  

Gala balsojums šajā jautājumā notiks pašvaldības sēdē 25. novembrī. Arī deputāti, kas darbojas Izglītības, kultūras un sporta komitejā, neiebilda pret stadiona rekonstrukcijas plāniem un finansējuma piešķiršanu gan no pašvaldības, gan citiem iespējamiem finanšu instrumentiem.  

Novada pašvaldības Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs Raivis Graņics  informē, ka darbs pie stadiona rekonstrukcijas notiek sadarbībā ar novada bērnu-jaunatnes sporta skolu (BJSS), kas darbojas stadiona teritorijā. Ir jau bijusi tikšanās ar potenciālo projektētāju, un ir jau saņemtas trīs dažādas projektēšanas tāmes. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā komitejas sēdē sprieda R. Graņics, BJSS direktore Inese Kāposte un arī pašvaldības vadītājs V. A. Krauklis, stadiona rekonstrukcija ir nepieciešama, īpaši pievēršoties skrejceļiem, futbola laukuma palielināšanai un apgaismojuma ierīkošanai un rekonstruēšanai. To skrejceļu, kas atrodas tuvāk šautuvei, sabojājušas blakus augošo priežu saknes. Līdz ar to ir bojāta ne tikai skrejceļa pamatne, bet arī segums. Savukārt futbola laukuma rekonstrukcija nepieciešama, lai varētu saņemt Latvijas Futbola federācijas sarūpēto mākslīgo segumu. Taču arī šis centrālais laukums prasās pēc rekonstrukcijas, jo savu laiku jau ir nokalpojis. Tas nepieciešams arī tāpēc, lai laukumā varētu notikt nozīmīgas spēles un mači. Tas pats attiecas arī uz apgaismojuma ierīkošanu. Jāpiebilst, ka Valkā futbola kustība ir attīstīta – pilsētā darbojas vietējais futbola klubs, kā arī trenējas jaunā paaudze un piedalās sacensībās. 

Pašvaldībai ir arī iecere saistībā ar aprīkojuma atjaunošanu stadionā esošajai trenažieru zālei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.