Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties bezmaksas apmācību ciklam dabas tūrisma grupu vadītājus

Foto: liaa.gov.lv

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā  ar Latvijas Dabas tūrisma asociāciju (LDTA) aicina pieteikties bezmaksas apmācību ciklam dabas tūrisma grupu vadītājiem. Apmācības paredzētas esošajiem un topošajiem dabas tūrisma grupu vadītājiem un ietver 7 lekcijas, kurās ar savām zināšanām dalīsies pieredzējuši lektori. Lekciju cikls sāksies 9. martā un notiks katru trešdienu Zoom platformā līdz 20. aprīlim.  Cikla noslēgumā paredzētas meistarklases divu dienu garumā, kurās priekšroka dalībai tiks dota esošu pakalpojumu sniedzējiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava: “Dabas tūrisma popularitāte arvien pieaug ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Latvija izceļas ar dabas teritoriju plašumu, jūras krasta līnijas garumu, upju un ezeru daudzumu. Dabas tūrismu Latvijā pozitīvi vērtē arī ārvalstu tūristi un tam ir augsts eksportspējas potenciāls. Dabas tūrisma grupu vadītāju rokās ir šo potenciālu realizēt, radot piedāvājumus, kas ceļotājiem ne tikai atklāj unikālās dabas vērtības, bet ir droši, atbildīgi un profesionāli organizēti. Tādēļ vēlamies paplašināt Latvijas dabas tūrisma piedāvājumu, aicinot mācīties arī tos, kas vēl tikai plāno piedāvāt savus pakalpojumus šajā jomā”.

Apmācību ciklā dabas tūrisma grupu vadītājiem būs iespēja gūt zināšanas un prasmes, kas palīdzēs izveidot unikālu, kvalitatīvu un dabai draudzīgu pārgājienu, laivu, velo braucienu vai citu dabas tūrisma aktivitāti. 

Lekcijas vadīs Latvijas un ārzemju lektori – dabas tūrisma veterāni, kā arī dažādu ar tūrisma jomu saistītu valsts iestāžu pārstāvji un speciālisti, kuru vidū ir tūrisma speciālists Juris Smaļinskis, piedzīvojumu organizatori Valdis Vanags un Māris Resnis, ārsts Roberts Fūrmanis un kajaku instruktors Rene Valner no Igaunijas. Lekcijas vadīs arī lektori no valsts iestādēm  – Valsts meža dienesta, Valsts zemes dienesta, “Latvijas valsts mežiem”, Dabas aizsardzības pārvaldes un Patērētāju tiesību aizsardzības centra.  Būs iespēja uzzināt vairāk par Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras kartogrāfiskajiem produktiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz meistarklasēm, kas notiks maijā, tiks aicināti lektori no ārzemēm. Meistarklases norisināsies divas dienas ar nakšņošanu dabā. To uzsvars būs uz praktisku darbošanos, dažāda inventāra iepazīšanu un aptaustīšanu, izmēģinājumiem un pieredzes apmaiņu. Meistarklasi “Ūdens tūrisma nianses” vadīs airēšanas skolas “ABC Kayaking” dibinātājs Andrew Bonney no Lielbritānija, meistarklasi “Ilgtspējīgs dabas tūrisms un prakse” vadīs Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāte pasniedzēja Marika Kose un Tallinas universitātes pasniedzēja Reeda Tuula-Fjodorov, savukārt, meistarklasi “Pārgājiens pēc idejām” vadīs tūrisma uzņēmuma “Green Window” gids Pekka Väänänen no Somijas. 

Lai izstrādātu apmācību saturu, 2022. gada februārī tika veikta dabas tūrisma grupu vadītāju aptauja, kur potenciālajiem apmācību dalībniekiem bija jānorāda sev svarīgas tēmas un jautājumi, kuras vēlētos izzināt padziļinātāk. 145 dabas tūrisma grupu vadītāju vidū par svarīgām tēmām tika atzītas dabas gidu darba specifika un rīcība nelaimes gadījumos, kā arī maršrutu plānošana un Latvijas dabas resursu izmantošanas iespējas tūrisma produktu izstrādē. 

“Līdz ar dabas tūrisma popularitātes kāpumu arī pakalpojumu piedāvājums ir audzis. Lai nozare attīstītos ilgtspējīgi, aicinu pakalpojumu sniedzējus izmantot iespēju piedalīties Dabas tūrisma apmācību sērijā. Mūsuprāt, šādas apmācības ir ļoti svarīgas, lai nozares pārstāvji nonāktu pie vienotas izpratnes par kvalitatīvu dabas tūrisma pakalpojumu”, tā par apmācību nozīmību komentē LDTA valdes priekšsēdētājs Kristaps Kiziks,.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācībās var piedalīties visi interesenti, kuri dodas dabā, ved tajā cilvēkus un vēlas vēl pamatīgāk sagatavoties jaunajai tūrisma sezonai. Dalība apmācību ciklā ir bez maksas.  Lekcijām var pieteikties LIAA mājaslapā vai LIAA Tūrisma departamenta “Facebook” lapas pasākumu sadaļā. 

Informāciju sagatavoja: LIAA Komunikācijas un informācijas departaments

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.