Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zvārtavas pilī skanēs senās mūzikas koncerts

Attēls: Bertrand Pichene

Pirmdien, 21. augustā pulksten 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzejā Zvārtavas pils (Gaujienas pagasts, Smiltenes novads) notiks Senās mūzikas ansambļa “I Zefirelli” (Vācija) un mūziķa, blokflautas virtuoza Ērika Bosgrāfa (Erik Bosgraaf, Nīderlande) koncerts un tikšanās ar ansambļa mūziķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no 18. augustā Zvārtavas pilī radošo rezidenci īsteno viens no šobrīd atzītākajiem jaunās paaudzes senās mūzikas ansambļiem – “I Zefirelli”. Rezidences laikā ansamblis ir iepazinis Latvijas kultūru un dabu, piedalās meistarklasēs un intensīvu mēģinājumu laikā iestudē koncertprogrammu “Telemann in the tavern. Baroks satiek folkmūziku II”, kas drīzumā tiks atskaņota koncertos Iecavā un Rīgā. Interesentiem Zvārtavas pilī būs iespēja pašiem pirmajiem iepazīties ar ansambli.

Pasākuma laikā Zvārtavas pils pagalmā notiks radoša tikšanās ar ansambļa mūziķiem, kuras laikā varēs arī uzdot sev interesējošus jautājumus, aplūkot “I Zefirelli” vēsturiskos mūzikas instrumentus, klausīties fragmentus no koncertprogrammas, tikties ar Ēriku Bosgrāfu, ansambļa “I Zefirelli” meistarklašu vadītāju, iepazīt LMS Muzeja kolekciju un vienkārši baudīt mierīgu laiku skaistajā Zvārtavas pilī.

Senās mūzikas ansamblis “I Zefirelli”: Luīze Katenhūzena (Luise Catenhusen, blokflauta), Marija Karasko Gil (María Carrasco Gil, baroka vijole), Jakobs Kuhenbuhs (Jakob Kuchenbuch, baroka čells), Tobiass Tītse (Tobias Tietze, lauta, baroka ģitāra), Jeruns Finke (Jeroen Finke, perkusijas, baritons), Tīlmams Albrehts (Tilmann Albrecht, klavesīns)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja pasākumā ar LMS muzeja Zvārtavas pils biļetēm. Pasākumu organizē SIA “Rīgas Senās mūzikas centrs” ar starptautiskā rezidenču projekta EEEMERGING+ atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību.

Viesi tiek aicināti ierasties ar saviem uzkodu un/vai dzērienu groziņiem. Aicinām arī paņemt arī pledus, ja ir vēlme mierīgi baudīt pasākumu Zvārtavas pils pagalmā.

Informācija: www.earlymusic.lv; www.zvartavaspils.lv, www.lms.lv

Informāciju sagatavoja: Igors Dobičins, biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.