Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zupas virtuve Smiltenē strādā ar maksimālu kapacitāti

Attēlam ilustratīva nozīme.

Smiltenes baptistu draudzes zupas virtuve joprojām ir pieprasīts pakalpojums maznodrošināto un vientuļo senioru vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zupas virtuve Smiltenē darbojas nu jau 25. gadu. Tur no oktobra līdz aprīlim divas reizes nedēļā virtuvītē rosās pavāres, kuras gatavo dažādas zupas, kā arī saldos ēdienus. Klientu iecienītākā zupa ir skābu kāpostu, bet pavārītes gatavo arī gardas soļankas, rasoļņikus, borščus un citas zupas.

Lielu atbalstu sniedz ziedotāji. “Uz svētkiem atbalstītāji sarūpē kādu kūku. Šogad uz Ziemassvētkiem plānojam dāvināt pīrāgus. Daži Smiltenes iedzīvotāji ziedo daļu no savu pagrabu krājumiem. Pirms kāda laika Palsmanes ļaudis sarūpēja gardumus uz Ziemassvētkiem. Arī draudzes locekļi, gatavojot savus ziemas krājumus, daļu atlicina zupas virtuvei. Priecājamies, ka zupas virtuvei ir atbalstītāji. Nozīmīgu daļu finansējuma nodrošina pašvaldība, tāpat tas ir draudzes locekļu atbalsts. Saņemam arī produktus (galvenokārt dārzeņus), kurus zupas virtuvei ziedo mūspuses zemnieki,” norāda Smiltenes baptistu draudzes priekšniece Antra Ķikute.

Silta maltīte ikdienā ir nepieciešama katram. Zupas virtuve darbojas divas reizes nedēļā, sagatavojot maltīti līdz 30 cilvēkiem. Pagaidām visas šīs vietas ir aizņemtas. “Kad atbrīvojas kāda vieta, draudze vēršas Smiltenes novada Sociālajā dienestā, informējot par brīvo vietu skaitu. Maltītes saņēmēju lokā ir dažādi cilvēki – gan tādi, kas atnāk saviem spēkiem (18), gan tādi, kuriem ēdienu piegādā ar Samariešu apvienības palīdzību (12). Nupat esam saņēmuši arī sirsnīgu ziedojumu no Smiltenes luterāņu draudzes – 195 eiro apmērā – tieši ar mērķi atbalstīt zupas virtuves darbu. Par to esam patīkami pārsteigti un ļoti pateicīgi,” viņa saka.

Zupas virtuve šobrīd strādā ar maksimālo kapacitāti, kādu var nodrošināt divi pavāri. “Tas nozīmē, ja būtu situācija ar iedzīvotāju pastiprinātu interesi un klientu pieplūdumu, tad visiem to noteikti nevarētu nodrošināt. Zupas virtuvē varam nodrošināt pusdienas vien jau minētajam skaitam cilvēku,” “Ziemeļlatvijai” stāsta A. Ķikute un piebilst, ‒ kaut gan zupas virtuve saņem pašvaldības atbalstu, šī ir Smiltenes baptistu draudzes brīvprātīga aktivitāte, kuru ierobežo faktiskā jauda un iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.