Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zobu protezēšana uz implantiem – ideāls komforts un estētika

Zobu protezēšana mūsdienās ir kas daudz vairāk par tām ne visai estētiskajām un labi redzamajām zobu platītēm, kādas mēdza izmantot mūsu vecvecāki un vecāki. Tagad zobārstniecībā pieejami moderni materiāli un metodes, pateicoties kurām zobu protezēšana spēj nodrošināt tiešām estētisku un augstas funkcionalitātes gala rezultātu. Un to iespējams panākt ar implantiem jeb titāna skrūvēm, kas tiek ievietotas žokļa kaulā un uz kurām tiek veidotas zobu restaurācijas vai izņemamas protēzes.

Titāna skrūves – stabils pamats jūsu zobiem

Lai varētu notikt zobu protezēšana uz implantiem, jāveic vairāki secīgi soļi. Un viens no svarīgākajiem ir titāna skrūves jeb implantāta ievietošana žokļa kaulā. Šī titāna sakausējuma skrūve ir kā zoba sakne. Tā ir stabila, izturīga un lieliski kalpo par ilgmūžīgu pamatu zoba augšējai jeb kroņa daļai. Titāns ir materiāls, kas neizraisa alerģisku rekciju, tāpēc organisms to labi pieņem. Pētījumi liecina, ka implanta ievietošana ir veiksmīga pat 98% gadījumu. 

Protams, izvēloties šo protezēšanas metodi, jāapbruņojas arī ar pacietību, jo gala rezultāts jāpagaida pāris mēnešus. Titāna skrūvēm pēc ievietošanas kaulā ir nepieciešams ieaugt. Šis process parasti aizņem 4–6 mēnešus. Tikmēr iespējams ievietot pagaidu kroni vai protēzi, kas atrisina estētisko problēmu. Kad skrūves iedzīvojušās žokļa kaulā, tālāk jau tiek veidots pacientam individuāli pielāgots risinājums – zobu kroņi, tilti vai cita veida protēzes.

Daudzveidīgas kroņu, tiltu un protēžu variācijas

Žokļa kaulā ievietota viena vai vairākas titāna skrūves var kalpot par balstu gandrīz jebkādiem zobu restaurācijas risinājumiem, kādi vien pacientam ir nepieciešami. Ar šo metodi iespējams protezēt gan vienu atsevišķu zobu, gan vairākus zobus blakus, kā arī dažādas blakus neesošas zobu grupas. Klasiskā gadījumā tilts tiek balstīts uz blakus zobiem, tos jāslīpē, kas rada risku šo zobu veselībai. Implantu gadījumā blakus zobi nekādā veidā netiek ietekmēti. Tāpat uz implantiem iespējams izveidot pilnīgu zobu restaurāciju jeb izņemamu protēzi. No klasiskās protēzes tā atšķiras ar to, ka ir stingrāk fiksēta un daudz stabilāka, kā arī tai var būt mazāka un neuzkrītošāka bāzes daļa. Protēzi var ērti ielikt un izņemt, kā arī to ir viegli kopt. Lietošanas laikā var justies droši, ka zobu rindas neizkustēsies un neliks justies neērti visnepiemērotākajā brīdī.

Protezēšana ar implantiem pieejama jebkurā vecumā

Vēl viena būtiska priekšrocība, kas piemīt implantiem un kāpēc tie kļuvuši tik populāri, ir iespēja tos ievietot jebkurā vecumā. Ar šo metodi var aizstāt zaudētus zobus ne tikai pieaugušajiem un senioriem, bet arī jauniešiem, ja kāda iemesla dēļ zaudēti dabiskie zobi vai ir iedzimtas zobu estētikas un funkcionalitātes problēmas. Galvenais kritērijs, lai varētu izmantot šo protezēšanas metodi, ir pacienta vispārējais un mutes veselības stāvoklis. 

Dabisku zobu izskats un funkcionalitāte

Protams, primārie faktori, kāpēc tiek aizstāti zaudētie zobi, ir vēlme atgūt smaida estētiku un nodrošināt pilnvērtīgu ēšanas funkciju. Implanti spēj abus šos kritērijus izpildīt nevainojami, jo tiem ir lieliska vizuālā līdzība un funkcionalitātes iespējas kā dabiskajiem zobiem. No malas tos nav iespējams atšķirt no īstajiem zobiem. Šīs implantu īpašības pacienti tiešām novērtē, jo vēlas maksimāli estētisku risinājumu, kas netraucē un nerada neērtības. Implanti ir jākopj tāpat kā īstie zobi, nekādus papildu apgrūtinājumus tie nerada. Ar laiku pacienti pat aizmirst, ka mutē ir mākslīgie zobi. Neskatoties uz to, ka implanti ir dārgāki par klasiskajiem protezēšanas risinājumiem, pieprasījums pēc tiem tikai pieaug, jo tā ir iespēja atgūt skaistu smaidu un atkal justies pilnvērtīgi.

Uzziniet vairāk par zobu protezēšanu ar implantiem un pakalpojuma cenām apinesklinika.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.