Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zinību diena ved pretī jauniem mērķiem

Smiltenes vidusskolā – Smiltenes novada pašvaldības lielākajā izglītības iestādē – Zinību dienu 1. septembrī svinēja trijās vietās: Rīgas ielā 16C, kur mācās 1.–3. klases, Dārza ielā 17 (4.–6. klases) un Dakteru ielā 27 (7.–12. klases).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā 2023./2024. mācību gadā Smiltenes vidusskolā, ieskaitot pirmsskolu, ir 1062 audzēkņi. Viņu vidū ir 84 pirmklasnieki, kuri Zinību dienā tika sveikti īpaši sirsnīgi.

Novēl nebaidīties no lieliem sapņiem

Pat bija padomāts par zaļu, dzeltenu un sarkanu balonu goda vārtiem, caur kuriem pirmīši kopā ar savām klases audzinātājām Elitu Stieģeli (1.a), Initu Marksu (1.b), Maiju Cinkus (1.c) un Līgu Osmu (1.d) iegāja skolā uz savu pirmo klases stundu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie pirmklasnieki, kuri pēc skolā nosvinētās Zinību dienas kopā ar saviem vecākiem devās uz svētku pusdienām Smiltenes kafejnīcā – bistro “Trīs pipari un kūkas”, saņēma arī apsveikumu jeb dāvanu no šīs kafejnīcas – saldumu tūtu “Gardie cepumiņi”. “Tradīcijas nemainās. 1. septembrī mēs katru gadu apdāvinām pirmklasniekus,” stāsta Smiltenes uzņēmēja, “Trīs piparu un kūku” īpašniece Agija Sinka.

Visos trijos Smiltenes vidusskolas Zinību dienas pasākumos skolēnus apsveica un jaunā mācību gada sākumā uzmundrināja Smiltenes vidusskolas jaunā direktore Inguna Kondratjeva. 7.–12. klašu skolēnus viņa uzrunāja pat divas reizes, vispirms nolasot apsveikumu, ko uzdeva sacerēt mākslīgajam intelektam. “It kā jau viss ir labi, bet vai jutāt, ka pietrūkst emociju?” pēc mākslīgā intelekta sacerējuma nolasīšanas direktore dalījās savos iespaidos, tāpēc novēlēja skolēniem, izmantojot digitālos rīkus, atcerēties un ņemt vērā, ka “pats galvenais ir jūsu emocijas, jūsu domu lidojums, jūsu mērķi un izvēles, bet šīs tehnoloģijas izmantojam tikai tik daudz, lai tās mums palīdzētu meklēt informāciju un mūs bagātinātu”.

“9. un 12. klasēm šis ir ļoti nozīmīgs gads, jo jums (šo klašu skolēniem – redakcijas piezīme) būs jāizdara savas izvēles, un kādas nu kuram tās būs, ir atkarīgs no tā, cik augstus mērķus jūs sev nospraudīsiet. Bet nebaidieties tos likt ļoti augstus. Soli pa solim pie šī mērķa var nokļūt, kaut varbūt tas nebūs viena, bet divu gadu laikā. Sapņojiet, domājiet, izvirziet augstus mērķus un sasniedziet tos! Lai mums visiem ir skaists, aizraujošs, piedzīvojumiem bagāts jaunais mācību gads!” novēlēja Inguna Kondratjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ir pirmie stipendiāti

Trijiem Smiltenes vidusskolas skolēniem – Simonai Sarkangalvei (11. klase), Dāvim Grabovskim (11. klase) un Alisei Zvejniecei (12. klase) – Inguna Kondratjeva Zinību dienas pasākumā pasniedza apliecinājumus par Māras Dāmes stipendijas piešķiršanu 2023./2024. mācību gada 1. semestrī. Tas simboliski sasaucās ar viņas novēlējumu jauniešiem izvirzīt augstus mērķus.

Māra Dāme ir Smiltenes vidusskolas absolvente, šobrīd dzīvo un strādā Beļģijā, kur ir Eiropas Aviācijas drošības aģentūras vecākā eksperte. Mecenāte jau trešo gadu atbalsta novada talantīgākos un sabiedriski aktīvākos skolēnus, jo labi apzinās, cik bieži ceļā uz izglītību ir nozīmīgs atbalsts. Viņa pati savulaik saņēmusi Apvienotās Karalistes “Chevening” stipendiju mācībām Lielbritānijas universitātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedotāja Vītolu fondam, caur kuru stipendija nonāk pie skolēniem, savu motivāciju dibināt stipendiju skaidro šādi: “Es priecājos, ka Latvijā ir tik daudz gudru un apdāvinātu jauniešu. Man nav šaubu, ka mūsu valsts tikai turpinās savu attīstību un ekonomisko augšupeju, un to, ka valsti veidojam mēs paši, mēs zinām. Tāpēc, manuprāt, izglītība un zināšanas ir tas, kas veidos mūsu valsts nākotni un pamatu. Nākot no mazāk turīgas ģimenes, zinu, ko nozīmē atbalsts īstajā brīdi, drauga plecs vai pamudinājums nepadoties.” Lai saņemtu Māras Dāmes stipendiju, skolēniem ir jāuzraksta pieteikums, norādot vidējo atzīmi, sasniegumus mācību olimpiādēs, informāciju par dalību un panākumiem skolas sabiedriskajā dzīvē un sabiedriskās aktivitātēs ārpus tās. Pieteikumus skolā izvērtē speciāli šim nolūkam izveidota komisija. Piešķirot stipendiju, tiek ņemti vērā skolēnu panākumi mācībās, mācību olimpiādēs, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Apveikt Smiltenes vidusskolēnus Zinību dienā ieradās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, un arī viņš novēlēja skolēniem sasniegt izvirzītos mērķus un atrast to skaisto, kas ir izglītībā, – tas ir rodams jaunu zināšanu iegūšanā.

Domes priekšsēdētājs arī pateicās skolotājiem par ieguldīto darbu. “Mums (Smiltenes vidusskolā) ir izcili pedagogi, izcila infrastruktūra, izcili jaunieši, kuri grib mācīties. Mums ir ļoti labas iespējas kļūt par Vidzemes labāko vidusskolu, un lai tas visiem kopā izdodas!” novēl Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas skolu reitingā – labāko spicē

Smiltenes vidusskola sevi lieliski jau apliecinājusi darbā ar talantīgajiem bērniem, ieņemot augsto 13. vietu “Latvijas skolu reitingā 2023” lielo skolu grupā.

Šī reitinga spicē pirms Smiltenes vidusskolas ir septiņas Rīgas skolas, divas Daugavpils izglītības iestādes, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Ādažu vidusskola un Salaspils 1. vidusskola, bet aiz Smiltenes vidusskolas ir virkne citu Rīgas skolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskola teic paldies skolēniem, kuri ar izciliem panākumiem pārstāvēja skolu valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Tur uzrādītos rezultātus ņem vērā, veidojot šo reitingu. “Latvijas skolu reitingā 2022” Smiltenes vidusskola bija 16. vietā.

Jāpiebilst, ka šajā mācību gadā Smiltenes vidusskolā skolotāju kolektīvam pievienosies astoņi jauni pedagogi: bioloģijas skolotāja Tīna Deina Kukurīte, matemātikas skolotājas Laura Pope un Baiba Feldmane, vēstures skolotāja Diāna Dankbāre, krievu valodas skolotāja Inese Āboliņa, dabaszinību skolotāja Laura Brikmane, mūzikas skolotājas Arta Egle un Liene Strupiša.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Smiltenes novada skolās 2023./2024. mācību gadā sāk strādāt 14 jauni pedagogi – tie ir skolotāji, kuri pirms tam Smiltenes novadā nekad vēl nebija strādājuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reportāžas no Zinību dienas Smiltenes vidusskolā var apskatīt portālā www. ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.