Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zinību dienā atklāj pārbūvēto skolas ēku

Zinību dienā pirmie pārbūvētajā Palsmanes pamatskolas sākumskolas un internāta ēkā iegāja pirmklasnieki, kuriem ceļu uz klasi rādīja Karlsons un Brālītis. Foto: Sandra Pētersone

Jaunā 2022./2023. mācību gada sākums Palsmanes pamatskolas vēsturē tiks ierakstīts ar diviem nozīmīgiem notikumiem: skolas ēkas renovāciju un skolas vadības maiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar, 1. septembrī, durvis pēc pārbūves atvēra šīs izglītības iestādes mazā skoliņa, kur zem viena jumta atrodas sākumskolas klases, internāts, skolas virtuve un ēdamzāle.

Atklāšanas svētkos lentu pirmās pārgrieza Palsmanes pamatskolas jaunā direktore Anda Bērtiņa un nu jau bijusī direktore Dace Pērle, kurai aizvadītais mācību gads bija pēdējais skolā.

“Šorīt nācu uz skolu un domāju, ka mana dzīve ir virzījusies pa apli. 1971. gadā biju klāt, kad šo internāta ēku atklāja, un turēju šķēres direktorei Margrietai Eglītei. Šodien stāvēšu klāt, kad ēkas durvis vērsies pēc pārbūves,” “Ziemeļlatvijai” teic Dace Pērle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ar dāvanām un laba vēlējumiem uz renovētās skolas ēkas atklāšanas svētkiem ieradās Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš (no labās), Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece, bijusī Palsmanes pamatskolas direktore Dace Pērle, SIA “Palsmane” valdes locekle Mārīte Stāvause, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, Smiltenes novada pašvaldības bijusī speciāliste Ilze Sausā, kura ieguldīja darbu šī projekta sākotnējā posmā, un Smiltenes novada pašvaldības būvinženieris Andris Jaunpetrovičs. Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām, ka būvdarbi Palsmanes pamatskolas internāta ēkā sākās pērn vasarā, kad Smiltenes novada pašvaldība sāka īstenot  projektu “Energoefektivitātes pasākumu īstenošana Smiltenes novada Palsmanes pamatskolas internāta ēkā”, piesaistot būvdarbiem arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

“No internāta ēkas pāri palikušas tikai četras sienas. Viss pārējais ir izbūvēts jauns,”  informē Smiltenes novada pašvaldības būvinženieris Andris Jaunpetrovičs.

Pārbūvētā internāta ēka ir skaista no ārpuses un iekštelpās, tā ir arī praktiska – nosiltināta un aprīkota ar saules paneļiem, kas ražo elektroenerģiju, un ar saules kolektoriem siltajam ūdenim. Ēkā arī pārbūvēti visi iekšējie inženiertīkli un atjaunota telpu iekšējā apdare, lai nodrošinātu mācību procesam atbilstošu vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Objekta ģenerāluzņēmējs bija SIA “PRO DEV”, autoruzraudzību veica SIA “CAMPAIGN”,  būvuzraudzību – SIA “Marčuks”.

Pirmie renovētajā skolas korpusā vakar iegāja pirmklasnieki, kuru šajā mācību gadā Palsmanes pamatskolā ir 13. Pārbūvēto internāta ēku ekskursijā izstaigāja arī pārējie skolēni, viņu vecāki un  pedagogi, arī pašvaldības sociālā darbiniece Ilze Mize un skolotāja Aiva Ciemiņa, kura tieši šajā korpusā mācīs dizainu un tehnoloģijas un vizuālo mākslu. Abas savulaik pašas mācījās šajā ēkā, bet tagad Palsmanes pamatskolu apmeklē viņu bērni.

Jaunajā mācību gadā Palsmanes pamatskolā sāk strādāt trīs jauni skolotāji. Varis Kondratjevs (attēlā) mācīs matemātiku 5., 6. un 7. klasei un audzinās 5. klasi. Linda Kantore mācīs angļu valodu sākumskolas klasēm un 5. un 6. klasei. Jogita Kazaka mācīs sākumskolas skolēnus un audzinās 4. klasi. Foto: Sandra Pētersone

Pārmaiņas pārbūvētajā ēkā ir ļoti iespaidīgas, viss ir jauns, skaists un moderns, atzīst Aiva Ciemiņa un Ilze Mize. Piemēram, no jauna ir ierīkota datorklase, no otrā stāva uz pirmo, uz plašāku telpu, ir pārcelts mājturības kabinets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sirsnīgs paldies visiem, kuri pielika savas pūles, darbu un idejas, lai mazā skoliņa izskatītos tieši tāda, kāda tā ir šobrīd!” atklāšanas svētkos prieku par šīm pārvērtībām pauda arī skolas direktore Anda Bērtiņa.

“Izglītības iestādēs galvenais ir cilvēks. Iepriekšējā direktore Dace Pērle ir ļoti labi veidojusi šo skolu un kolektīvu kā izglītības iestādi, kurā vēlas mācīties ne tikai Palsmanes bērni, bet arī bērni no tālākām vietām. Ir padarīts ļoti labs darbs, un jaunajai direktorei Andai Bērtiņai tas jāturpina!” internāta ēkas atklāšanas svētkos novēlēja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

GALERIJA: Palsmanē atklāj pārbūvēto skolas ēku

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.