Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zināms Skaļās lasīšanas čempions Valkas reģionā

FOTO: Ance Andrējeva-Empele

Smiltenes vidusskolas bibliotēkas modernajās un viesmīlīgajās telpās aizvadīts Valkas reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību fināls. Tajā piecpadsmit Valkas un Smiltenes novada skolu 5. klašu skolēnu konkurencē čempiona titulu un vietu starpfinālā Vidzemē izcīnīja Annija Pelēce no Smiltenes vidusskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrija atzina, ka viņu darbs nav bijis vienkāršs, jo katram esot bijis savs favorīts. Tomēr pēc garākām diskusijām visi vienojās, ka Annijas vācu bērnu grāmatu autora un ilustratora Ingo Zīgnera grāmatas par mazo pūķi Kokosriekstu fragmenta lasījums bijis izteiksmīgākais un aizraujošākais.

Visus piecpadsmit šī gada konkursantus bija ieradies sveikt un iedrošināt aizvadītā gada Valkas reģiona un visas Latvijas čempions Hugo Pakalns. Gan viņš, gan žūrija uzsvēra, ka ikviens no jauniešiem jau ir čempions, jo sevi pierādījuši kā labākos skaļos lasītājus savās klasēs un skolās.

SkaĻos lasītājus šogad vērtēja Vijciema bibliotēkas vadītāja Ilona Motuka, Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Sanita Lārmane un mūziķis, radoša personība Edgars Ločmelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinājumam piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībās Valkas un Smiltenes novadā atsaucās un ar lasījumiem uzstājās arī Krišjānis Kalniņš, Gustavs Markuss Remicāns, Līva Lāne un Evelīna Krama no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Sofia Iftihara-Grečina no Ērģemes pamatskolas, Rihards Jemsts, Amēlija Ķerpe un Dārta Pauliņa no Smiltenes vidusskolas, Hugo Miķelsons no Variņu pamatskolas, Jasmīna Kazaka no Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Enija Bitniece no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas, Loreta Rakuzova no Grundzāles pamatskolas, Jekaterina Mičure no Blomes pamatskolas un Kitija Ķimene no Raunas pamatskolas.

Īpašs paldies Valkas un Smiltenes novada skolu bibliotekāriem, kuri aktīvi iesaistījās sacensību norisē savās skolās un atbalstīja dalībniekus, gan gatavojot priekšnesumus, gan tos atrādot pasākumā.

Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.