Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zināmi apbalvojuma “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojuma finālisti

Piektdien, 1. oktobrī, noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi astoņās kategorijās, finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – vislielāko sabiedrības atbalstu saņēmušais. Rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada maija līdz 31. augustam.

Kategorijā “Mūzika” finālam izvirzīts:

Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts “Ja tevis nebūtu…” 24. jūlijā. Latvijas Nacionālais teātris, “Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.
Kategorijā “Kino” finālam izvirzīta:

“Tizlenes”. Spēlfilma, režisore Marta Elīna Martinsone. Studija “Ego Media”.
Kategorijā “Teātris” finālam izvirzīta:

“Smiļģis”. Dailes teātris, režisors Viesturs Kairišs.
Kategorijā vizuālā māksla finālam izvirzīta:

Kirila Panteļejeva personālizstāde “5 istabas”. Mākslas galerija “Noass”.
Kategorijā “Literatūra” finālam izvirzīts:

Kristīnes Želves romāns “Grosvaldi”. Izdevniecība “Neputns”.
Kategorijā “Mantojums” finālam izvirzīts:

Atjaunots Ķemeru vēsturiskais parks. Jūrmalas pilsētas dome, SIA “Livland Group”, pilnsabiedrība “RERE BMV”, “SIA “Isliena V” un SIA “Jurēvičs un partneri”.
Kategorijā “Pārsteigums” finālam izvirzīts:

Kristiana Brektes sienas gleznojums “Veltījums Džemmai Skulmei”. Fonds “Mākslai vajag telpu”.
Kategorijā “Notikums” finālam izvirzīts:

Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli” 14. augustā. Mežaparka Lielā estrāde, režisors Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

“Kilograms kultūras 2021” pēdējais – Ziemas balsojums – notiks 2022. gada janvārī, kad balsot varēs par kultūras notikumiem, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2021. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies fināla balsojumā.

Atgādinām, ka ikviens interesents līdz pat šī gada 31. decembrim aicināts pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā “Mana kultūrvieta”. Kultūrvietu ieteikumi tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā 2022. gada sākumā.
Par balvu “Kilograms kultūras”


„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Žūrijā, kas izvirza kultūras notikumus Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumiem, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 “Radio Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Informāciju sagatavoja: Anita Jansone, VSIA “Latvijas televīzija” komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.