Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku gaidīšanas laikā vietējā dziesmu draugu kopa “Nāburgi” iepriecinās kopā ar dzejnieci Anitu Anitīnu

Pateicībā par labsirdību un uzrunājošas un emocionālas dzejas radīšanu valcēniete, dzejniece, laikraksta “Ziemeļlatvija” administratore šogad 17. novembrī saņēma Valkas novada augstāko apbalvojumu – Atzinības rakstu. Viņu sveic ilggadējā Valkas pilsētas kultūras nama dziesmu draugu kopas “Nāburgi” vadītāja Mārīte Magone un kopas dalībnieks Raimonds Reinholds. FOTO: INGA KARPOVA

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laikā gūtu pozitīvas un gaišas sajūtas, šo sestdien, 9. decembrī, pulksten 16 Valkas pilsētas kultūras nama Livonijas zālē notiks muzikāli literāra pēcpusdiena “Brīdis pirms…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas kultūras nama dziesmu draugu kopas “Nāburgi” vadītāja Mārīte Magone stāsta, ka pēdējos gados kolektīvs ir apguvis vairākas dzejas programmas.

“Lepojamies, ka kopā ar mums jau trešo gadu ir novadā iemīļotā dzejniece Anita Anitīna. Reti kurš reģionālā laikraksta “Ziemeļlatvija” lasītājs un dažādu kultūras pasākumu apmeklētājs var palikt vienaldzīgs, klausoties Anitas pārdomas, viedokli par notiekošo viņas un mūsu dzīvēs. Anitas dzeja ir ietērpta arī nošu rakstos. Pirmā, kas jau pirms daudziem gadiem Anitas rakstītajiem vārdiem pielika klāt melodijas un pati tās izpildīja, bija Ritma Pedece. Pirms vairākiem gadiem arī mūziķis Harijs Užans ievēroja dažus dzejoļus un no tiem radīja dziesmas. Šis kopdarbs bijis klausāms gan klātienes koncertos, gan iekļauts arī mūzikas kompaktdiskā,” atklāj “Nāburgu” ilggadējā vadītāja.

Savukārt daļa jaunās koncertprogrammas ar Anitas Anitīnas dzeju tapusi sadarbībā ar kapelas “Nāburgu spēlmaņi” vadītāju Kristeru Briedi. M. Magone atzīst, ka jaunais mūziķis ne tikai lieliski spēlē klavieres, bet mēģina arī ielauzties skaņražu pasaulē. Līdz ar to ir tapušas vairākas K. Brieža dziesmas ar Anitas Anitīnas vārdiem. Vienaldzīga pret Anitas Anitīnas dzeju nav palikusi arī nu jau viņsaulē aizgājušās tautā iemīļotās dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas uzticīgā komponiste, gaujieniete Lilita Kauliņa. Viņa dziesmu draugu kopai “Nāburgi” uzdāvinājusi jaunu dziesmu ar Anitas Anitīnas vārdiem. Pasākumā skanēs arī citu komponistu radītās dziesmas ar citu dzejnieku vārdiem, kā arī dzeja. Varēs nobaudīt svētku piparkūkas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.