Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Žetonvakarā uz skatuves “spridzina” Valkas J. Cimzes ģimnāzijas divpadsmitie

Šajā 2022./23. mācību gadā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas piederības zīmi – sudraba žetongredzenu – saņēma 29 abiturienti. Foto: Inga Karpova

Līdz 12. klases beigšanas eksāmeniem un izlaidumam ir atlicis pavisam maz laika. Par nonākšanu finiša taisnē liecina arī skolas piederības zīmes – žetona – saņemšana. Pēc divu gadu pārtraukuma aizvadītajā piektdienā, 3. martā, Valkas pilsētas kultūras namā notika Valkas Jāņa Cimzes ģimāzijas 12. klases žetonvakars “Laimei pa pēdām”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā 29 abiturienti saņēma žetongredzenu. Tos pasniedza 12. klases audzinātājas Baiba Magone un Ingrīda Vabale.

Pēc jaudīgā, spilgtā un aizraujošā divpadsmito teatralizētā priekšnesuma ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga atzina: “Noskatoties šo jūsu uzstāšanos, pārņem saviļņojums un lepnums. Mēs visi sajutām no skatuves plūstošo enerģiju, temperamentu, mirdzošās acis un dzīvesprieku. Paldies, jums patiešām viss izdevās! Pasakā par Sprīdīti galvenā varoņa Sprīdīša dzīvi bendēja ļaunā pamāte un skaistule Zeltīte. Man šķiet, ka ilgu laika periodu mūsu skolas dzīvi bendēja “Covid-19” pandēmija, iespējams, arī jaunā mācību programma “Skola 2030”. Šajā laikā vissāpīgākais šķita tas, ka zaudējam spēju būt atbildīgiem un veidot savstarpējās attiecības, prasmi sevi motivēt maziem un lieliem darbiem. Taču šodienas pasākums visai skolai ir ne tikai nozīmīgs, bet arī simbolisks. Proti, pēc divu gadu pārtraukuma mūsu skolā ir atgriezies žetonvakars. Šī atgriešanās ir spoža! Taču arī šajā svētku dienā vēlos jums atgādināt divus nozīmīgus datumus – 12. maijs, kad jūs uz pēdējo stundu aicinās Pēdējais zvans, un 16. jūnijs, kad notiks izlaidums. Lai jūs piedzīvotu šīs savas abas svētku dienas, vēl ir jāiegulda milzīgs darbs. Jums mācīties atlicis tikai 35 mācību dienas. Mēs visi jums sūtām labas domas un novēlējumu – kā Sprīdītim iet uz priekšu, bet ne laimei pa pēdām, bet blakus. Šovakar jūs apliecinājāt, ka spējat ļoti daudz. Aizvadītajā nedēļā daži skolotāji skolotāju istabā atzina, ka viņiem šķiet, ka divpadsmitie kā saliedēta klase veidojas tikai tagad, gatavojoties savam žetonvakaram. Izbaudiet šos mirkļus, kad esat vēl kopā! Atbalstiet viens otru!”

Savukārt savā svētku uzrunā divpadsmitajiem Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis atzina: “Jāteic godīgi, jūs mani pārsteidzāt. Jūsu priekšnesums bija kaut kas īpašs! Man ir prieks, ka jūs esat dažādi, esat personības, neesat pelēki un garlaicīgi, bet gan dzīvi, enerģiski, katrs ar savu “rozīnīti” un droši vien arī katrs ar savu “grēciņu”. Tādi cilvēki dzīvē sasniedz daudz. Novēlu jums, lai visas atlikušās skolas dienas nav pārāk nopietnas. Protams, vajag mācīties, bet vajag atrast laiku tam, lai dzīve būtu skaista. Es savu žetonvakaru arī atceros ļoti labi. Mēs ik pa laikam ar saviem  kursabiedriem no Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas aizvien  tiekamies. Arī šis žetonvakars būs jūsu viena no spilgtākajām skolas laika atmiņām. Novēlu jums maksimāli labi pabeigt skolu, kārtīgi nosvinēt Pēdējā zvana pasākumu un izlaidumu. Ceru, ka saudzēsiet savus skolotājus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai žetonvakars izdotos tik jaudīgs, atraktīvs, muzikāls un ar deju priekšnesumiem, abiturienti īpašu paldies teica pasākuma režisoram Valdim Šaicānam un jauniešu deju kolektīva vadītājai Vinetai Skutānei.

GALERIJA: Žetonvakarā uz skatuves “spridzina” Valkas J. Cimzes ģimnāzijas divpadsmitie

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.