Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņems pirmās bruņumašīnas “Patria”

Foto: defensehere.com

Nākamnedēļ Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.kaujas nodrošinājuma bataljons saņems pirmās bruņumašīnas “Patria”, informēja Zemessardze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi piedalās apmācībā, kur gūst nepieciešamās zināšanas, lai pilnvērtīgi vadītu un spētu uzturēt šīs bruņumašīnas.

Šī gada laikā plānota jaunās bruņutehnikas piegāde arī citos Vidzemes brigādes bataljonos.

Kopš pagājušā gada marta Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tostarp Zemessardzei, paredzētie “Patria”tiek daļēji komplektēti Cēsīs esošajā Latvijas uzņēmumā SIA “Defence Partnership Latvia”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Latvija, Somija un uzņēmums “Patria Land Oy” pētniecības un izstrādes līgumu, kas paredz izstrādāt valstu prasībām pielāgotu transportlīdzekli, noslēdza 2020.gada oktobrī. Vēlāk arī Zviedrija pievienojās līgumam par kopīgas 6×6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi uz “Patria” transportlīdzekļu bāzes.

Savukārt vispārīgo vienošanos par 6×6 bruņumašīnu iegādi no uzņēmuma “Patria” Latvijas un Somijas aizsardzības ministri parakstīja 2022.gada 30.augustā Ādažu bāzē. Latvijas pasūtījuma līgumcena ir aptuveni 200 miljoni eiro, un tas ietver vairāk nekā 200 jaunu bruņumašīnu piegādi līdz 2029.gadam, sākotnējo uzturēšanu un personāla apmācības.

2021.gada 29.oktobrī Somijas uzņēmums “Patria” saskaņā ar vispārīgās vienošanās nosacījumiem Latvijai jau piegādāja pirmos četrus jaunos 6×6 bruņu transportlīdzekļus.

6×6 bruņu transportlīdzekļu projekts Latvijai ir nozīmīgs gan no aizsardzības spēju, gan tautsaimniecības attīstības viedokļa. Tā rezultātā tiks būtiski stiprināta Nacionālo bruņoto spēku mobilitāte, savukārt pašmāju uzņēmumiem tas sniegs iespēju veicināt savu atpazīstamību un konkurētspēju starptautiskā līmenī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.