Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē noslēdzies karavīra-glābēja kurss

Foto: Laine Melece

Militārajā bāzē “Pipariņi”, Cēsīs, 28. oktobrī noslēdzās karavīra-glābēja kurss, kuru organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Kursa mērķis bija apgūt padziļinātas pirmās palīdzības prasmes, lai karavīrs-glābējs, strādājot bīstamās jeb karadarbības zonās, spētu sniegt palīdzību dzīvībai kritiskos stāvokļos, izmantojot medicīnisko materiālu un medikamentu komplektu. Karavīra-glābēja uzdevums ir nogādāt ievainotos no kaujas lauka līdz drošai zonai un veikt cietušā stabilizāciju, lai pēc tam pārvestu uz slimnīcu vai pagaidu militārās medicīnas aprūpes punktu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi 20 dienu laikā ieguva prasmes, kas kritiskā situācijā palīdzēs glābt cietušo dzīvības. Apmācāmie kursa laikā apguva dažādas sarežģītas medicīniskās manipulācijas, piemēram, sniegt palīdzību amputācijas vai plaušu bojājumu gadījumā, veica intravenozās injekcijas, pielietoja dažādus medikamentus, aprūpēja kaujas ievainojumus – šautas brūces un sprādzienu izraisītas traumas.

2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotas galvenā medicīnas māsa štāba virsseržante Dina Skrabe kursa noslēgumā atzina, ka karavīra-glābēja kurss ietver ļoti daudz zināšanas un prasmes, kas vitāli nepieciešamas, lai pēc iespējas ātrāk spētu apkopt ievainotu karavīru un glābtu viņu dzīvību. “Lai gan kursa programma ir intensīva un tā dalībnieki mācās līdz vēlām nakts stundām, gandarījums par iegūtajām prasmēm ir neatsverams. Ja mēs skatāmies uz Ukrainā notiekošo, tad redzam, cik šī spēja – pēc iespējas ātrāk apkopt ievainoto – ir svarīga, lai karavīri spētu cīnīties par savu valsti. Svarīgas ir pirmās 30 sekundes, lai uzliktu žņaugu, svarīga ir pirmā stunda, lai karavīru no traumas gūšanas vietas nogādātu līdz mobilajam medicīniskajam punktam vai ārstniecības iestādei, svarīgi ir pēc iespējas ātrāk atgriezties kaujas laukā,” pauda D. Skrabe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karavīra-glābēja kursu ir iespēja apgūt zemessargiem un karavīriem, kuri pirms tam ir apguvuši pirmo paplašināto palīdzību. Kursu pasniedz Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas zemessargi, kuri ikdienā strādā civilajās medicīnas iestādēs, piemēram, Vidzemes slimnīcā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, dažādās privātpraksēs un citur.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde karavīra-glābēja kursu šogad organizēja jau otro reizi, un to kopumā apguvuši vairāk nekā 35 brigādes karavīru un zemessargu. Tāpat brigādes Medicīnas rota regulāri nodrošina pirmās palīdzības kursus, kas ir nepieciešami ikvienam karavīram un zemessargam.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotai, interesenti ir aicināti rakstīt uz esizemessargs@mil.lv, zvanīt uz tālruni 26518784 vai personīgi ierasties tuvākajā Zemessardzes bataljonā.

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Informācijas daļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.