Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VVD vērš uzmanību – arī bezalkoholiskā šampanieša pudeles ir depozīta iepakojums

FOTO: www.pexels.com

Svētku laikā, kad dzērieni dažādos depozīta iepakojumos tiek patērēti vairumā, Valsts vides dienests (VVD) aicina sākt gadu ar tīriem izlietoto iepakojumu plauktiem un līdz šī gada beigām taromātos nodot iekrāto depozīta iepakojumu. Līdz decembra sākumam sistēmā atgriezts 61% no visiem realizētajiem iepakojumiem. Jāatzīmē, ka atgriezto bezalkoholiskā šampanieša vienību skaits ir salīdzinoši zems – kopumā no tirgū laistā šāda veida iepakojuma, kas ir vairāk nekā viens miljons vienību, sistēmā atgriezti vien 27% jeb 300 000 pudeles. Iespējams, vairums dzērienu lietotāji nav pamanījuši depozīta zīmi arī uz šīm pudelēm. VVD atgādina par iespēju nodot dzirkstošo dzērienu iepakojumus, kā arī aicina citus svētkos radušos atkritumus šķirot atbildīgi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaktīvāk depozīta sistēmā iedzīvotāji atgriezuši atkārtoti uzpildāmos stikla iepakojums (67%), savukārt būtiski mazākā apjomā ir vienreizlietojamais stikla iepakojums (55%). To ietekmē salīdzinoši zemais bezalkoholiskā šampanieša iepakojuma atgriešanas apjoms, kas ir gandrīz uz pusi mazāks, nekā kopējais stikla iepakojuma atgrieztais apjoms. Depozīta sistēmā kopumā ir reģistrēti 66 dažādi bezalkoholiskā šampanieša iepakojuma veidi.

Vienlaikus VVD atgādina, ka kopš decembra sākuma SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv uzsācis ziedošanas iniciatīvu “Ziedo savu depozītu”, kuras ietvaros iedzīvotājiem ir iespēja ziedot depozīta maksu par nodotajiem dzērienu iepakojumiem taromātu tīklā visā Latvijā. Depozīta maksu iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Ziedošanas funkciju taromātos plānots saglabāt visu depozīta sistēmas darbības laiku.

Gadījumā, ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā iespējams sazināties ar DIO, sūtot depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu jautajumi@dio.lv vai numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp. Savukārt, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, nepieciešams vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv .

Informāciju sagatavoja: Aija Jalinska, Sabiedrisko attiecību vadītāja Valsts vides dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.