Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 15. decembra plkst. 6.30 līdz 18. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 28 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien plkst. 13.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Sedu, kur zem elektrības līnijas dega kūdra 5m2 platībā. Plkst. 13.49 ugunsgrēks likvidēts.

Nedēļas izskaņā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi piektdien tika saņemti uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m2 platībā, kā arī uz Valmieras novada Vaidavas pagastu, kur sodrēji 2m2 platībā dega divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā, savukārt sestdien izsaukums tika saņemts uz Limbažu novada Brīvzemnieku pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji Valmierā izglāba suni, kurš atradās uz Gaujas ledus un bija ielūzis. Izmantojot laivu, ugunsdzēsēji glābēji piekļuva dzīvniekam, to izglāba un nogādāja krastā pie saimnieka. VUGD brīdina, ka, sākoties atkusnim, ledus uz ūdenstilpēm strauji kļūst plānāks, trauslāks un neizturīgāks. Atrasties uz tā, ir dzīvībai bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem!

Nedēļas izskaņā Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma 19 izsaukumus (piektdien 13, bet sestdien sešus), kur uz ceļa braucamajām daļām uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja. Šādi izsaukumi piektdien tika saņemti uz Valmieras novada Plāņu pagastu (3), Valku, Valmieru (2), Valkas novada Ērģemes pagastu, Valmieras novada Valmieras pagastu, Cēsu novada Raiskuma pagastu, Alūksnes novada Mārkalnes pagastu, Smiltenes novada Launkalnes pagastu, Cēsu novada Kaives pagastu, Valmieras novada Jeru pagastu. Sestdien šādi izsaukumi tika saņemti uz Madonas novada Ērgļu pagastu, Valmieras novada Trikātas pagastu, Valkas novada Kārķu pagastu, Valkas novada Ērģemes pagastu, Madonas novada Liezēres pagastu, Madonas novada Vestienas pagastu.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 163 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 94 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājums.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.