Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VUGD aicina iedzīvotājus nepārkurināt apkures ierīces

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 4. janvāra plkst. 6.30 līdz 5. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar plkst.. 15.40 VUGD saņēma izsaukumu uz Baznīcas ielu Alojā, kur dega vieglā automašīna 0,01m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Vakar pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēki no automašīnas bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Notikumu vietā tika atvienotas automašīnu akumulatoru klemmes.

Līdzīgs izsaukums pēcpusdienā tika saņemts arī uz Rīgas ielu Gulbenē, kur bija avarējušas divas vieglās automašīnas. Ugunsdzēsēji glābēji no vienas automašīnas palīdzēja izkļūt cilvēkam, kurš saviem spēkiem nevarēja izkļūt laukā. Cilvēks tika nogādāts līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikumu vietā tika atvienotas automašīnu akumulatoru klemmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Madonas novada Sarkaņu pagastā, kur bojāta vieglā automašīna bīstami atradās uz ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēji glābēji norobežoja notikuma vietu.

VUGD novērojumi liecina, ka, strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, pieaug bojātu apkures iekārtu un dūmvadu, kā arī nepareizas apkures ierīču lietošanas izraisīti ugunsgrēki. Tie var izcelties ēkas konstrukcijās, kas izvietotas blakus dūmvadam vai apkures iekārtai, tālāk jau liesmām pārņemot ēku jumtus un pārsegumus. Aukstajā laikā cilvēki intensīvāk un biežāk kurina apkures ierīces, bet tas palielina iespējamību, ka dzirksteles pa mikroplaisām izkļūs ārpus dūmvada un izraisīs postošu ugunsgrēku. Lai pasargātu savu mājokli no ugunsnelaimes, VUGD aicina iedzīvotājus nepārkurināt apkures ierīces – labāk kurināt biežāk, bet mazāk. Līdzās tam jāparūpējas, lai dūmvadu un apkures ierīču tuvumā nebūtu novietoti degtspējīgi priekšmeti. Krāsns durtiņām jābūt aizvērtām un to priekšā nedrīkst uzglabāt malku un iekura materiālu. Piesardzība un rūpes par apkures iekārtas drošu un pareizu lietošanu palīdzēs novērst ugunsgrēku! Ja tomēr nelaime izceļas, to ātrāk pamanīt palīdzēs darbspējīgs dūmu detektors.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 49 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.