Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši jau 51% iedzīvotāju

Foto: freepik.com

Vakcinācijas pret Covid-19 turpinot lēnām pieaugt, līdz šim Latvijā vismaz vienu poti saņēmuši jau 51,18% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācijas temps kāpis jau mēnesi. Nedēļā no 6.septembra valstī vakcinēti kopumā 32 753 cilvēki, savukārt katrā sekojošajā nedēļā kopējais sapotēto skaits pieaudzis – laikā no 13. līdz 19.septembrim ievadīta kopumā 34 391 deva, nedēļā no 20.septembra – 41 537 devas. No 27.septembra līdz 3.oktobrim savakcinēti jau 43 958 cilvēki, savukārt aizvadītajā nedēļā poti saņēmuši kopumā vismaz 46 845 cilvēki.

Pieaugot nedēļā sapotēti skaitam, attiecīgi kāpis arī vidēji dienā vakcinēto cilvēku daudzumam. Pēdējā mēneša laikā augstākais vienā dienā sapotēto cilvēku skaits fiksēts aizvadītajā piektdienā, kad valdība līdz vēlam vakaram lēma par jauniem ierobežojumiem pamatā nevakcinētajai sabiedrības daļai. Todien savakcinēti teju 10 000 cilvēku.

Tā kā vakcinācijas veicēji datus par potēšanas faktu ievada pat vairākas dienas vēlāk, dati par vakcinācijas rezultātiem vēl var pieaugt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vakar poti pret Covid-19 saņēma vismaz 6356 cilvēki, vakcināciju nodrošinot kopumā 208 ārstniecības iestādēm. Visvairāk pacientu sapotēja AS “Veselību centra apvienība”, SIA “Veselības centrs 4” un SIA “LUC Medical”.

Pirmdien pārsvarā potējušies iedzīvotāji, kuri neatbilst nevienai no prioritārajām grupām, taču pie potes tikuši arī vairāk nekā 700 seniori, ap 330 cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kā arī daži simti to profesiju pārstāvju, kuriem vakcinācija kā pirmajiem noteikta par obligātu.

Līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinēta 963 221 persona, bet vakcinācijas kursu pabeiguši 897 964 cilvēki, kas atbilst 47,71%% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka līdz otrdienai vakcinācijas procesu pabeiguši 55,85% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi aģentūrai LETA pieejamie CSP dati – par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.

No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēguši 54,32% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps gan joprojām vairākas reizes atpaliek no maija beigām, kad, uzstādot rekordus, vienā nedēļā vidēji dienā tika sapotēti vairāk nekā 16 700 cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Latvijā izmantotas kopumā 1 704 838 vakcīnu devas, no kurām aptuveni divas trešdaļas jeb 1,035 miljoni devu bija “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas. Šī vakcīna līdz šim pārsvarā izmantota arī balstvakcīnas nodrošināšanai – no 942 papildu poti saņēmušo 903 cilvēki sapotēti ar “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu.

Lietošanai ES līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un J&J jeb “Janssen”.

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija – arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija – arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.