Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Visa Latvija vienuviet – uz Sarunu festivāla LAMPA Reģionu skatuves

FOTO: Juris Ross

5. un 6. jūlijā Cēsīs jau desmito reizi notiks Sarunu festivāls LAMPA. Šajā svinību gadā ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu Reģionu skatuves programma tiks veltīta Latvijas reģionos aktuālām tēmām par reģionu attīstību un vietējo iedzīvotāju iespējām ietekmēt apkārt notiekošo. Diskusijās iesaistīsies dalībnieki no Daugavpils, Ventspils, Ogres, Tukuma, Smiltenes, Ziemupes, Liepājas, Siguldas, Gulbenes, Limbažiem, Līvāniem, Kuldīgas, Valmieras, Cēsīm un Rīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad Reģionu skatuves programmā gaidāmas spraigas diskusijas par kopienu iesaisti, pašvaldību darbu un iedzīvotāju spēju ietekmēt to lēmumus, kā arī mākslas un kultūras pieejamību reģionos, izglītību un lauku teritoriju attīstību nākotnē. Redzam, ka kopienu pārstāvjiem rūp reģionos aktuālie jautājumi, un viņi ir gatavi aktīvi piedalīties savas nākotnes veidošanā – diskutēt, meklēt jaunas iespējas un risinājumus. Priecē, ka varēsim atzīmēt festivāla LAMPA desmitgadi kopā ar kopienu aktīvistiem un viedokļu līderiem no visas Latvijas,”stāsta British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Pirmā diena – kopienas kā glābiņš no vientulības, reivs kultūras centrā un britu mūzikas hiti

Reģionu skatuves programma 5. jūlijā sāksies ar nodibinājuma “2×2” rīkoto diskusiju par kopienu nozīmi mūsdienu pasaulē, kurā kļūstam arvien vientuļāki, par  vientulības tendencēm un to ietekmi uz individuālo labklājību un sabiedrības veselību, kopienu vēsturisko nozīmi sabiedrībā un stratēģijām to atdzīvināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pārstāvēt savas intereses un kā iedzīvotājiem un organizācijām izmantot likuma sniegtās iespējas, lai jēgpilni un efektīvi iesaistītos lēmumu pieņemšanā, tai skaitā savā pašvaldībā, – to kopā ar ekspertiem pētīs Sabiedrība par atklātību “Delna”.

Jautājums, kā aizvadīts pirmais gads, pārejot uz mācībām latviešu valodā, būs Izglītības un zinātnes ministrijas un British Council pārstāvniecības Latvijā diskusijas uzmanības centrā. 5. jūlija programmā – arī biedrības “Baringtons K2” rīkotā saruna par to, vai kultūra var palīdzēt atdzimt kopienām, ciematiem un pilsētām, un Latvijas Nacionālā kultūras centra diskusija “Vai kultūras centrā var arī reivot?”, kas aktualizēs kultūras centra kā kopienas resursa pilnvērtīgu izmantošanu.

Dienas izskaņā: biedrības “New East” monoizrāde “Cilvēks un tirāns” – Daugavpils mākslinieku veidots saturīgs pētījums par brīvību, tirāniju un ētikas izvēlēm, kas aicina skatītājus apzināties viņu pašu lomu cīņā par patiesību un brīvību. Bet labāko, ko sniedz britu mūzikas mantojums, piedāvās “British Silent Disco” – muzikāli izklaidējošs vakars kopā ar Lielbritānijas vēstnieku Latvijā Polu Bramelu (Paul Brummell), kurš aicinās nodoties dejām pie grupu “The Sweet”, “The Equals”, “The Kinks” skaņdarbiem un citām melodijām, bez kurām pasaules mūzikas telpa, iespējams, būtu mazāk koša vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā diena – katrs pats savas dzīves prezidents, un lauki var!

Reģionu skatuves otrās dienas programmā 6. jūlijā ikvienam interesentam būs iespēja reģionu kopienu pieredzi skatīt kontekstā ar Ukrainas bēgļu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā diskusijā, ko organizē biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Vidzemes Augstskola aicinās atskatīties uz Latvijas reģionu attīstību pēdējos 100 gados, sniedzot jaunu skatījumu uz problēmām, kas skar lauku teritorijas mūsdienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līvānu biedrība “Riktīgi NAISS” skaidros, kā katram “kļūt par savas dzīves prezidentu”, uzklausot jaunatnes jomas speciālistus un jauniešus, kuri apzinās savas spējas ietekmēt dažādus procesus.

Latvijas Jaunā teātra institūts piedāvā sarunu par kultūras pieejamību reģionos un mākslas darbu pasūtīšanas procesa demokratizēšanu – atklājot, kā mainās kultūras piedāvājuma mākslinieciskais saturs, ja iespēju pasūtīt publiskus mākslas darbus sniedz vietējo kopienu pārstāvjiem bez profesionālas pieredzes un izglītības mākslas nozarē.

Biedrība “Krievu balss Latvijai” rīkos diskusiju “Daugavpils. Pilsēta uz robežas”. Tās ietvaros biedrības pārstāvji kopā ar Chayka.lv, “Re:Baltica”, “New East” un “Providus” ekspertiem diskutēs par to, kā mazināt Krievijas propagandas ietekmi, stiprināt pilsētas pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība aicina diskutēt par pašvaldību autonomijas robežām, labas pārvaldības principiem un valsts drošību kontekstā ar plaši izskanējušiem un pretrunīgi vērtētiem notikumiem dažādās Latvijas pašvaldībās.

Visbeidzot, festivāla apmeklētājus iedvesmos Latvijas Lauku foruma diskusija “Lauki var! #LLF20”, kurā piedalīsies projektu īstenotāji no reģioniem, aktīvie lauku iedzīvotāji, viedo ciemu un kopienu pārstāvji, kā arī lauku attīstības eksperti.

Ar pilnu Reģionu skatuves programmu iespējams iepazīties festivāla LAMPA mājaslapā (https://ej.uz/LAMPA_Regionu_skatuve). 5. jūlijā Reģionu skatuves norises (izņemot “Britu Silent Disco”) varēs vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā, bet 6. jūlijā pasākumi būs skatāmi tikai klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Sarunu festivālu LAMPA
Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā. 

Festivāla norisi atbalsta Vācijas vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Roberta Boša fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “LMT”, “Enefit”, “Meta”, Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, “SCHWENK Latvija”, “Neste Latvija”, “Balcia Insurance SE”, “Rīgas meži”, “Mastercard”, “Coca-Cola Baltics”, “ERNST & YOUNG BALTIC”, “Latvijas valsts meži”, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds un Valsts kultūrkapitāla fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.