Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Virza skolu nākotni apspriešanai; visus dokumentus nepublisko (+ dokumenti)

“Cilvēkiem, kuri satraucas, seko līdzi sēdei tiešsaistē un jau sēdes dienas rītā zvanīja, ka mēs kaut ko šodien apstiprinām, uzreiz saku, – šī ir tikai projekta apstiprināšana, ko tagad virzīsim tikai publiskajai apspriešanai.”

Šādi trešdien, 22. februārī, notikušajā Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs iesāka ziņojumu par vairākos Smiltenes novada pagastos karstu tēmu, proti, par Smiltenes novada izglītības attīstības stratēģijas 2023.–2028. gadam projekta apstiprināšanu un nodošanu publiskajai apspriešanai.

Uz šī plānošanas dokumenta datiem ir balstīts Smiltenes novada skolu tīkla attīstības iespējamais scenārijs, ko deputātiem kā priekšlikumu izteikusi stratēģijas izstrādes darba grupa. Piedāvātie varianti jau izraisījuši vietējās kopienas satraukumu Launkalnē, Trapenē, Bilskā, Variņos, Drustos – vietās, kur pašvaldības pārstāvji līdz šim tikušies ar skolēnu vecākiem, pedagogiem un citiem iedzīvotājiem, skaidrojot viņiem, kas ir šī stratēģija un kā tās īstenošana varētu ietekmēt izglītības iestāžu nākotni Smiltenes novadā.

Šajā domes sēdē par stratēģijas projekta apstiprināšanu un nodošanu publiskajai apspriešanai balsoja 12 deputāti no sēdē klātesošajiem, pret bija divi – Otārs Putrālis un Ervins Labanovskis (“Progresīvie”). Viņi nepiekrita tam, ka reizē ar izglītības stratēģijas projektu netiek publiskots uz šīs stratēģijas datiem balstītais skolu tīkla attīstības scenārijs (saskaņots ar deputātiem šī gada 20. janvārī). Tas ir darba grupas darba materiāls jeb iespējamais attīstības scenārijs katrai Smiltenes novada izglītības iestādei, paredzot A un B scenārijus.

Otāra Putrāļa priekšlikumu publiskot arī šo materiālu, tāpat kā izglītības stratēģiju, deputātu vairākums noraidīja. Par publiskošanu balsoja trīs deputāti, pret – desmit, atturējās viens.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.