Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vingrošana pusmūžā – kā sagatavoties?

Vingrošana var būt lielisks veids, kā uzlabot veselību un dzīves kvalitāti jebkurā vecumā. Svarīgākais – pienācīgi sagatavoties un saglabāt pozitīvu attieksmi.

Tomēr, ja esat vecāka gadagājuma cilvēks, īpaša uzmanība nekaitēs. Labāk vingrošanu uzsākt, pārliecinoties, ka izpildāt visus nepieciešamos soļus, lai sagādātu ķermenim vispatīkamāko un drošāko pieredzi.

Gatavošanās atkarīga no pieredzes 

Jo aktīvāks esat bijis iepriekš, jo vieglāk būs uzsākt trenēšanos. Tomēr arī jaunpienācējiem nav pamata satraukumam, tikai  ieteicams sākt lēni un pakāpeniski. Pārāk sasteigta un nepiemērota svaru cilāšana var izraisīt traumas un mazināt baudu, ko treniņi spēj sniegt.

Ja visu dzīvi esat bijis aktīvs, uzsākt vingrošanu būs vienkāršāk, taču tas neizslēdz  pārmaiņas. Ņemiet vērā, ka atkopšanās pēc intensīviem treniņiem prasīs vairāk laika, un rezultāti var nebūt manāmi tik ātri kā jaunības gados.

Uzraukumam gan nav pamata! Ar pastāvīgu darbu Jūs noteikti sasniegsiet rezultātus, un tie būs redzami ne tikai jums pašam, bet arī apkārtējiem.

Jautājiet pēc padoma

Būs noderīgi, ja kāds ģimenes loceklis vai pazīstams cilvēks, kas iepriekš ir nodarbojies ar vingrošanu, Jums palīdzēs. Turklāt tas var būt lielisks veids kā stiprināt ne vien locītavu, bet arī ģimeniskās un draudzības saites.

Ja vēlaties vingrot sporta zālē, sākumā ieteicams konsultēties ar privāto treneri, kurš sniegs padomus gan par dažādu trenažieru izmantošanu, gan vēlamo slodzi treniņu laikā.

Diemžēl privātais treneris nav lēts prieks, tomēr ieguldījums savā veselībā noteikti ir tā vērts. Lai izvairītos no pārāk lielām sākotnējām izmaksām, uzsākot trenēšanos, var būt noderīga ESTO kredītlīnija ar iespēju piesaistīt ātro kredītu internetā. Elastīgās atmaksas iespējas palīdzēs izvairīties no pārmērīgiem tēriņiem.

Esiet reālistisks optimists   

Izvirzot mērķus, rūpējieties, lai tie būtu motivējoši, tomēr reālistiski. Atvēliet laiku ne vien tosasniegšanai, bet arī sevis paslavēšanai par došanos pareizā virzienā. Atgādiniet, ka esat savu mērķu cienīgs, priecājieties par jau sasniegto, vērojiet, kā katra kustība Jūs ved tuvāk veselam ķermenim un prātam. Uzticieties mazajiem solīšiem lielo lēcienu vietā!

Mazajos solīšos var palīdzēt konkrētu paradumu adaptēšana ikdienā. Piemēram, sāciet trenēties 3 reizes nedēļā bez izņēmumiem, un, ja jūtat, ka ķermenis ir gatavs, palieliniet slodzi. Nešaustiet sevi par izlaistajiem treniņiem, ja tādi tomēr gadās, jo treniņš nedrīkst būt sods – tās ir rūpes.

Variējiet arī ar treniņa ilgumu vai slodzes apmēru. Sākot nodarboties ar aerobiku, var būt pilnīgi pietiekami ar, piemēram, 15–20 minutēm treniņa, ko ar laiku var palielināt līdz 30–40 minūtēm.

Ņemiet vērā savas spējas

Katra cilvēka vajadzības un spējas atšķiras. Personīgā treniņa plāns ļauj ņemt vērā individuālās vajadzības, mērķus un ierobežojumus.

Sāciet ar mazāku slodzi un pakāpeniski palieliniet intensitāti, lai ķermenis varētu pielāgoties un būtu iespējams izvairīties no pārpūles. Noteikti nav jājūtas neērti sākotnēji izmantojot mazākos svarus. Tas ir ieteicams arī jaunajiem iesācējiem, lai apgūtu pareizu tehniku un iesildītu muskuļus treniņa sākumā.

Svarīgi ievērot līdzsvarotu treniņu plānu, kas ietver kardio, spēka, elastības un balansa vingrinājumus. Tas palīdz uzlabot vispārējo fizisko stāvokli un samazina traumu risku.

Atpūta un atveseļošanās

Atpūta ir svarīga treniņu programmas daļa. Labs miegs un pietiekams atslodzes laiks palīdz ķermenim atgūties un sagatavoties nākamajām nodarbībām.

Arī cilvēki pusmūžā var izbaudīt vingrošanas prieku un panākt ievērojamu veselības uzlabošanos. Pareiza sagatavošanās, plānošana un pozitīva, atvērta attieksme ļauj rūpēties par savu ķermeni un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Turpiniet lasīt, kā darbojas ESTO maksājumu risinājumi, šeit: https://www.apollo.lv/7541681/esto-nosledz-partneribu-ar-baltijas-mazumtirdzniecibas-lideriem

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.