Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vijciema pagastā notiks militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze

Foto: Aivis Stračinskis

No 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienību, tostarp 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2021”, kuru laikā tiks pārbaudīta bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militāro mācību laikā Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā, Valmieras novada Plāņu pagastā Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi un karavīri ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus. Mācības norisināsies arī Vaidavas pagastā, kur mācību uzdevumus veiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri.

Valmieras novada Trikātas pagastā Medicīnas rotas speciālisti, izvērsīs mobilo cietušo aprūpes centru, kurā trenēs cietušo stabilizāciju.

Kopā militārajās mācības Vidzemē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības notiks sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kas sniegs atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošinās satiksmes ierobežošanu. Mācību uzdevumu izvērtēšanu veiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri.

26. septembra pēcpusdiena Valmierā, Vienības laukumā, notiks bataljona svinīgā militāro mācību noslēguma ceremonija.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri sniedz iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militāro mācību laikā pa Vidzemes autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan Igaunijas militārā tehnika. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, aicinām autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Mācības notiks ar īpašniekiem saskaņotās vietās, un scenārija izpildes laikā tiks lietota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ceļiem un  mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.