Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemniekus aicina uz reģionālo diskusiju par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu

Ar mērķi turpināt sociāli atbildīga publiskā iepirkuma iedzīvināšanu, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija aicina ikvienu interesentu uz Vidzemes reģionam veltītu tiešsaistes pasākumu “Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums. Kā un kāpēc?”  3. novembrī plkst.10.00 – 12.00. Pasākumā būs iespēja gan uzzināt aktualitātes par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu kopā ar Iepirkumu uzraudzības biroju, gan arī praktiskus padomus un pasaules pieredzi to veikšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums ir apzināta, sistemātiska un stratēģiska tādu apsvērumu integrēšana ar iepirkumu saistītās darbībās, kas rada pozitīvu ietekmi uz sabiedrībai būtisku problēmu risināšanu. Sociālās atbildības kritēriji var tikt integrēti visās ar preču, pakalpojumu vai būvdarbu iepirkumu saistītās darbībās, sākot no vajadzību noskaidrošanas, atbilstošu specifikāciju izstrādes un novērtējuma procesa līdz pat sasniegto rezultātu uzraudzībai.

Publiskās iestādes var veikt publiskos iepirkumus sociāli atbildīgā veidā – pērkot ētiski ražotus produktus un pakalpojumus un izmantojot publiskā iepirkuma procedūras, lai radītu darbvietas, pienācīgus darba apstākļus, sekmētu sociālo un profesionālo iekļautību, kā arī veicinātu labākus darba nosacījumus cilvēkiem ar invaliditāti un nelabvēlīgā situācijā esošiem cilvēkiem.

Kāda ir sociāli atbildīga publiskā iepirkuma būtība un ieguvumi valsts un pašvaldību iestādēm? Kā praktiski ieviest sociāli atbildīgu publisko iepirkumu? Kādi praktiskie un juridiskie aspekti jāņem vērā? Kāda ir ārzemju pieredze šādu iepirkumu veikšanā? Pasākumā tiks sniegtas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus Iepirkumu uzraudzības biroja un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums norisinās ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu. Plašāka informācija un reģistrācija pieejama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapas www.sua.lv sadaļā “Jaunumi” – ŠEIT.

Informāciju sagatavoja: Regita Zeiļa, Biedrības “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas” direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.