Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemniekus aicina balsot par trim labākajiem kultūras projektiem

Foto: Baiba Pedraudze

Līdz svētdienai, 24. aprīlim, iedzīvotāji aicināti nobalsot par trim, viņuprāt, labākajiem kultūras projektiem, kas iesniegti konkursam “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Kaķe skaidro, ka balsošana noris vietnē balso.vidzeme.lv, kur ikviens interesents var iepazīties ar visiem šogad konkursam iesniegtajiem kultūras projektu aprakstiem. Autorizējoties vietnē ar Latvija.lv, katrs tiek aicināts novērtēt kultūras projektu ieceres un balsot par trim labākajiem projektiem, par katru no tiem vienu reizi. Balsot var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš uzskata sevi par vidzemnieku un ir sasniedzis 16 gadu vecumu.

Šogad sabiedrības un ekspertu vērtēšanai ir nodoti visi 144 konkursam “Vidzemes kultūras pro­gramma 2022” iesniegtie kultūras projekti par kopējo summu 591 057,65 eiro, bet finansēšanai atvēlētā kopsumma ir 127 110,00 eiro.

Šajā konkursā no Valkas novada iesniegti četri projekti – IK “Ielīcas” startē ar diviem projektiem “Svētki “Ielīcās”” un “Audiogida un informatīvā stenda izveide “Ielīcās”. Savukārt Valkas novada pašvaldība konkursā piedalās ar projektiem “Viduslaiku elpa Ērģemes pilsdrupās” ar kopējo finansējumu un  “No klasikas līdz avangardam”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā konkursā no Smiltenes novada iesniegti deviņi projekti – biedrība “Māsas Veronikas” startē ar projektu “Palsas laiks”, biedrības “Sabiedrība un attīstība” projekts ir “Mākslas un amatniecības forums Mēru muižā”,  Smiltenes novada pašvaldība iesniegusi projektus “Smiltenes Radošās piektdienas” un dzimtu stāsti “Manas saknes manā Apē”, biedrība “Vītolēni” iesniegusi projektu “Radošā mūzikas nometne “Vītolēni 2022””, biedrība “Savā Vaļā” startē ar projektu “Savvaļa” ar kopējo finansējumu, biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” piedalās ar projektu “Izdevuma “Zvārtavas pils” izstrāde un digitālā izdevuma ievietošana interneta vietnēs” un  “Manto. Zīmē. Kal” un biedrība “Latvijas Brass asociācija” iesniegusi projektu “Skaņu atmosfēras”.

Konsultēšanās ar sabiedrību mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā un motivēt aktīvi iesaistīties Vidzemes kultūras procesos. Sabiedrības balsojuma rezultāti ļaus izprast vidzemnieku kultūras intereses, bet negarantēs finansējuma piešķiršanu projektiem. Lēmumu par projektu atbilstību programmai un finansējuma piešķiršanu pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds saskaņā ar ekspertu komisijas izvērtējumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.