Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemnieki pauž viedokli par kultūras projektiem savā kultūrvēsturiskajā novadā

Vidzemes plānošanas reģions aicina līdz 24. aprīlim izteikt savu atbalstu labākajiem konkursam „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) iesniegtajiem projektiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultēšanās ar sabiedrību notiek, lai noskaidrotu, kuras kultūras projektu ieceres pēc vidzemnieku ieskatiem ir atbalstāmas. Par balsojuma rezultātiem tiks informēta sabiedrība un VKP 2022 ekspertu komisija.

Balsošana noris vietnē balso.vidzeme.lv, kur ikviens interesents var iepazīties ar visiem šogad konkursam iesniegtajiem kultūras projektu aprakstiem. Autorizējoties vietnē ar Latvija.lv, katrs tiek aicināts novērtēt kultūras projektu ieceres un balsot par trim labākajiem projektiem, par katru no tiem vienu reizi. Balsot var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš uzskata sevi par vidzemnieku un ir sasniedzis 16 gadu vecumu.

Konsultēšanās ar sabiedrību mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā un motivēt aktīvi iesaistīties Vidzemes kultūras procesos. Sabiedrības balsojuma rezultāti ļaus izprast vidzemnieku kultūras intereses, bet negarantēs finansējuma piešķiršanu projektiem. Lēmumu par projektu atbilstību programmai un finansējuma piešķiršanu pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds saskaņā ar ekspertu komisijas izvērtējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt, tā projekta iecere, kura saņems visvairāk sabiedrības balsu, iegūs īpašu Vidzemes plānošanas reģiona Atzinības balvu.

Šogad sabiedrības un ekspertu vērtēšanai ir nodoti visi 144 konkursam “Vidzemes kultūras programma 2022” iesniegtie kultūras projekti par kopējo summu 591 057,65 eiro, bet finansēšanai atvēlētā kopsumma ir 127 110,00 eiro.

Vidzemes kultūras programmas koordinatore Lelde Ābele atklāj: “Vidzemes kultūras programmai iesniegtie projekti plaši pārstāv visas trīs šīs programmas izvirzītās prioritātes. Projektu iesniedzēji domājuši par daudzveidīgu kultūras piedāvājumu, iesaistot dažādu nozaru profesionāļus – mūzikas, teātra, vizuālās mākslas, kultūras mantojuma un citu jomu pārstāvjus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz š.g. aprīļa beigām ekspertu komisija izvērtēs projektu pieteikumus un maija sākumā būs zināmi konkursa rezultāti. Programmas atbalstīto projektu saraksts tiks publicēts Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv un vietnē balso.vidzeme.lv

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.