Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes slimnīca saņem balvu par mūsdienu tehnoloģiju ieviešanu

Attēlā (no kreisās): Andis Krūmiņš, Vidzemes slimnīcas valdes loceklis un Andris Rozentāls, SIA “Assistentis” valdes priekšsēdētājs. Publicitātes foto.

Konkursā, ko rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA), Vidzemes slimnīca piedalījās ar projektu “Balss atpazīšanas sistēmas ieviešana ārstniecības dokumentācijas digitalizācijā” un par to saņēma balvu kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” Lielo uzņēmumu sadaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balss atpazīšanas sistēma ir Latvijā pirmā specializētā programma medicīniskās dokumentācijas digitalizācijai. Mākslīgā intelekta programma sniedz iespēju balss ierakstu pārveidot teksta formātā un sagatavot izrakstus pacientam. Izstrādāta arī unikāla medicīnas terminu vārdnīca no iepriekš uzkrātā audiofailu arhīva un ārstu ierunātām medicīniskām frāzēm. Svarīgi, ka pacienta medicīniskie dati tiek precīzi, savlaicīgi ievadīti un pieejami  ierobežotam darbinieku lokam. Papildu vērtība – balss atpazīšanas sistēma ir integrēta programmā “Ārsta birojs”,  darbs notiek vienā informācijas sistēmā.

Mākslīgā intelekta programma tapusi sadarbībā ar uzņēmumu “Assistentis”, kas specializējas veselības aprūpes IT risinājumu izstrādē

“Konkursā par “Platīna peli””, komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “piedalījāmies pirmoreiz un sacentāmies ar pieredzējušu informāciju un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmumu projektiem. Tāpēc ir patiess gandarījums par balvu, kas apliecina, ka esam izvēlējušies aktuālu un jēgpilnu digitālo tehnoloģiju pielietojumu. Nākotnē plānots paplašināt medicīniskās dokumentācijas digitālās sagatavošanas iespējas, ar “mākslīgā intelekta” palīdzību noformējot arī operāciju aprakstus, konsultantu slēdzienus un citus dokumentus. Lielais mērķis ir samazināt gan ārsta, gan citu ārstniecības personu darba laiku medicīnas dokumentu sagatavošanā, to veltot vairāk komunikācijai ar pacientiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies projekta vadības darba grupai, ārstniecības personālām un risinājuma izstrādes sadarbības partneriem. Esam nozīmīga ceļa iesākumā medicīniskās dokumentācijas pilnīgas digitalizācijas jomā.”

“Platīna pele” tiek pasniegta kopš 2007. gada. Tās mērķis ir apzināt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par tehnoloģiju pielietojumu  sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā. 

Informāciju sagatavoja: Benita Brila, SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.