Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes slimnīcā pieejama ceļa locītavas endoprotezēšana ar jaunākās paaudzes aprīkojumu

Dr. Aivars Baurovskis (vidū) ar kolēģi dr. Ivaru Zvīguli un operācijas māsu Jānu Ciguzi pirms nākamās ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijas. Foto: Vidzemes slimnīca

Vidzemes slimnīcā veikta pirmā ceļa locītavas endoprotezēšana, izmantojot jaunākās paaudzes “Aesculap” navigācijas sistēmu “OrthoPilot”. Gadā vidēji slimnīcā tiek izdarītas 110-120 ceļu locītavas endoprotezēšanas operācijas. Pie tik intensīvas iekārtu noslodzes pirms 20 gadiem iegādātā “Aesculap”navigācijas sistēma joprojām ir strādātspējīga, bet fiziski un morāli novecojusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sistēmas jaunākajai versijai, kā uzskaita Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis, ir virkne priekšrocību: tās programma precīzāk nomēra augšstilba un apakšstilba kaulu bojājumus,  izmēra un vizuāli attēlo operācijas gaitu, un ļauj pārliecināties, ka operācija norit pēc plāna. “Mēs ar ortopilotu labi sastrādājamies”, apliecina dr. A. Baurovskis, “iekārta seko manām darbībām, kuras visas tiek dokumentētas. Ieraksti saglabājas digitāli, un varam tos izdrukāt un pievienot pacienta izrakstam”. Tāpat par sistēmas priekšrocību viņš nosauc tās kompaktumu, ērto vadāmību, iespēju veikt vairākas darbības, nemainot instrumentus. Tas savukārt nozīmē, ka māsām operācijas laikā vairs nav jāpārcilā instrumentu kastes un mazāk instrumentiem nepieciešama sterilizācija.

Taču par galveno “plusu” dr. A. Baurovskis nosauc pacienta ievērojami ātrāko atlabšanas laiku pēc operācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanos. Pacients Varis Šteinbergs, kuram pirmajam dr. A. Baurovskis veica operāciju ar jauno navigācija sistēmu, jau otrajā dienā pēc operācijas rāda, kā pieceļas no gultas un bez kruķu atbalsta sper soļus palātā un nebeidz brīnīties, ka kāja vairs nesāp! Fizioterapeite turpat palātā viņam ierādījusi vingrojumus, kas izpildāmi mājās, pārliecinājusies, ka pacients celi var saliekt gandrīz 90 grādu leņķī, bez citu palīdzības spēj piecelties un apsēsties. V. Šteinbergs stāsta – aptuveni pusotru gadu gaidījis šo operāciju, katru dienu pie katra soļa ciezdams sāpes stipri deformētajā ceļa locītavā, nelīdzējušas  arī pretsāpju zāles, ierobežoto kustību dēļ zaudējis daļu no darbaspējām, par dzīves kvalitāti nemaz nerunājot… Tagad sajūtoties kā gandrīz no jauna piedzimis un ir bezgala pateicīgs mediķiem par paveikto.

“OrthoPilot” navigācijas sistēmu Vidzemes slimnīca saņēmusi lietošanā no kompānijas “BBraun”, tai novērtējot vairāk nekā 20 gadus veiksmīgo sadarbību un valmieriešu traumatologu ortopēdu profesionalitāti un kompetenci, apgūstot “Aesculap” produktu pareizu un pārliecinošu lietošanu ikdienas darbā.

Informāciju sagatavoja: Benita Brila, Vidzemes slimnīca

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.