Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes slimnīcā notiks militāras medicīnas apmācības

Vidzemes slimnīca

24. maijā Vidzemes slimnīca sadarbībā ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēs kopīgas apmācības “Ausma”, kuru laikā tiks trenēta iesaistīto institūciju rīcības gatavība militāra apdraudējuma gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs norāda: “Organizējot šāda veida mācības, mums būs lieliska iespēja praktiski iziet cauri un pārbaudīt infrastruktūras, darba plānošanas un komandas gatavību krīzes situācijām. Viens ir šo specifiku pārzināt teorētiski, bet kaut kas cits – to praktiski izmēģināt, tāpēc mūsu Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa, kā arī tehniskais atbalsta personāls šīm apmācībām ļoti rūpīgi gatavojas. Jau tagad esam pārskatījuši savu iekšējo Katastrofu medicīnas plānu un noteikti to rūpīgi analizēsim arī pēc apmācībām.”

Mācības “Ausma” aktīvajā fāzē plānota mācību scenārija izspēle, lai vingrinātu vairāku vienlaicīgi cietušo nogādāšanu civilajās ārstniecības iestādēs. Mācībās piedalīsies vairākas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes no visas Latvijas, kā arī Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopteri, kas cietušos nogādās Vidzemes slimnīcā un Cēsu klīnikā.

Vidzemes slimnīcas medicīniskais un tehniskais atbalsta struktūrvienību kolektīvs jau rūpīgi ir analizējis rīcības metodes dažādu katastrofu gadījumā un arī šoreiz, veicot tieši militārās medicīnas apmācības, ir ieguldījis lielu stratēģisko un plānošanas darbu. Piektdienas apmācības sniegs lielisku iespēju apgūt tieši militāro medicīnu un spēju strādāt paaugstināta stresa apstākļos, kā arī gūt starptautisku pieredzi, strādājot kopā ar bruņoto spēku pārstāvjiem Latvijā un ārvalstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes slimnīca informē savus pacientus un viņu tuviniekus, ka šajā dienā pieraksti uz izmeklējumiem un konsultācijām netiek atcelti, jo ikdienas darbs tiks plānots kā ierasti. Jau iepriekš aicinām cilvēkus pret mācībām izturēties ar sapratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Par Vidzemes slimnīcu:

Vidzemes slimnīca ir ceturtā līmeņa daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību un tās galvenie darbības veidi ir stacionārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitāla pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% – Valkas novada pašvaldībai un 0,9% – Rīgas Stradiņa universitātei. 2025. gadā apritēs 50 gadi kopš Vidzemes slimnīca pirmo reizi vēra durvis pacientiem Valmierā, Jumaras ielā 195.

Agnija Upīte, SIA “Vidzemes slimnīca”, Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.