Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi persona ar, iespējams, viltotu vakcinācijas sertifikātu

Foto: vidzemesslimnīca.lv

Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi kāda persona, kura, iespējams, bija ieguvusi viltotu sertifikātu par vakcinēšanos, vēsta “ReTV”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“ReTV” rīcībā nonākusi informācija, ka Vidzemes slimnīcā pašlaik ārstējas vairākas personas ar nelegāli iegūtiem dokumentiem. Notikušo izmeklē Valsts policija.

Vidzemes slimnīca atzīmē, ka tajā patlaban ārstējas vairāki pacienti, kuru slimības gaita noris smagākā formā nekā tad, ja viņi tiešām būtu vakcinējušies. Tāpēc mediķiem radušās aizdomas, vai pacienti vakcinācijas sertifikātu ir ieguvuši legāli.

“Viens process bija ļoti aizdomīgs. Domāju, ka Valsts policija ar šo jautājumu nodarbosies,” sacījis SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas direktors apstiprinājis, ka runa ir par vairākiem gadījumiem un ka slimnīca ir sniegusi visu nepieciešamo informāciju policijai. “Valsts policija par šo gadījumu sākusi kriminālprocesu pēc krimināllikuma 275.panta otrās daļas par dokumentu viltošanu vai viltus dokumentu izmantošanu, ja tas mantkārīgos nolūkos vai pēc iepriekšējas vienošanās,” pauda Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Aizdomās turamās personas ierosinātajā kriminālprocesā pagaidām nav. “Ir apzinātas pārbaudāmās personas, tāpat pieprasīta informācija no ārstniecības iestādes, bet – tā kā ir aktīva izmeklēšana, neko plašāk vairs nevarēšu paust,” teikusi policijas pārstāve.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs skaidrojis, ka ārstniecības iestādē pašlaik nav veikta izpēte, kas iespējamos viltus vakcinācijas sertifikātus varētu būt izsniedzis. Tikmēr “ReTV”, atsaucoties uz drošiem avotiem, vēsta, ka krāpšanās varētu būt nonākusi kādā ģimenes ārstu praksē Valmierā, kura jau iepriekš bija nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savulaik tika ziņots par Valmieras ģimenes ārstu Juri Jakovinu, pret kuru tika sāktas pārbaude, jo bija radušās aizdomas, ka viņš pieņēmis pacientus pēc saslimšanas ar Covid-19. Pārbaudē pārkāpumi neatklājās, turklāt šogad augustā Jakovins saņēma goda rakstu par visvairāk pret Covid-19 vakcinētiem pacientiem Vidzemē.

Aģentūra LETA sazinājās ar Jakovinu. Uz vaicājumu, vai viņa praksē tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji ir veikuši procesuālas darbības, ģimenes ārsts atbildēja, ka viņam šāda informācija nav jāsniedz, un nolika klausuli.

Pierādīt, ka persona nav vakcinēta, lai arī ir sertifikāts, mediķi varot. Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska atzīmējusi, ka saslimšanas gadījumā krāpniecības faktu noslēpt neizdosies, un ir nojaušams, kura ārstniecības prakse veikusi nelikumīgās darbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Profesore atzīmējusi, ka valstī ir izstrādāts īpašs algoritms, kā ārstniecības iestādēm ir jārīkojas, ja stacionārā nonāk persona, kurai it kā ir veikts pilns vakcinācijas kurss, bet ir aizdomas, ka dokumenti tikuši viltoti.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) sociālajos tīklos uzsvēris, ka pasargāt savu veselību ar viltu nav iespējams. “Cilvēkiem, kas iespējamās nelikumībās iesaistīti, nav vietas veselības aprūpes nozarē. Sadarbojamies ar Valsts policiju, kas veic izmeklēšanu,” paudis ministrs.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule aicina visus, kas viltojuši sertifikātus, doties atzīties, anulēt sertifikātus un vakcinēties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.