Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes inovāciju nedēļā iepazīstina ar projektā “BioBaltic” paveikto

Publicitātes foto.

Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros Valmierā, Vidzemes Augstskolā norisinājās seminārs par uzņēmumu digitalizācijas iespējām, pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai, t.sk. par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai kopumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašs uzsvars tika likts uz digitalizācijas nozīmību biznesa attīstībā. Ar savu pieredzi par uzņēmuma digitalizēšanos dalījās Vidzemes uzņēmēji – zaļā dzīvesveida vēstniecības un veikaliņa ieber.lv īpašniece Agnese Gaidelone un SIA SunGIS pārstāvis Ernests Gabrāns. Uzņēmēji pastāstīja, ko tas nozīmē – digitalizēt procesus vai produktus savā uzņēmumā, cik viegli vai sarežģīti tas ir, kas jāņem vērā un vai ieguldītās pūles ir atmaksājušās.

Klātesošs bija arī Ekonomikas ministrijas pārstāvis, lai informētu pasākuma apmeklētājus par iespējamo atbalstu uzņēmumu attīstībai vispārīgi, kā arī specifiski digitalizēšanās mērķiem.

Tāpat dalībnieki tika iepazīstināti ar projektu “BioBaltic”, kas ļauj ģenerēt un apmainīties ar zināšanām par dažādiem bioekonomikas pārejas aspektiem, tostarp finansēšanas aspektiem, rūpnieciskajām partnerībām un simbiozi vai digitalizācijas iespējām. Maira Leščevica, Vidzemes Augstskolas profesore, HESPI pētniece, pastāstīja par pieredzes apmaiņas braucienu un nesen notikušo studiju kursu, kā ietvaros tika radīti vairāki digitāli risinājumi uzņēmumu attīstībai. “Tika pierādīts, ka galvenais, kas ir nepieciešams, ir cieša sadarbība un studentu uzdrošināšanās radīt jaunus risinājumus,” uzsvēra Leščevica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāta arī iespēja piedalīties praktiskā darbnīcā, kurā pusotras stundas laikā interesenti mērīja sava uzņēmuma digitalizācijas brieduma pakāpi, modelēja variantus, lai izvēlētos, ar ko digitalizāciju sākt, kā arī apzināja, kas jāpaveic uzņēmumā, lai saņemtu valsts atbalstu digitalizācijai. Turklāt, semināra laikā bija iespējams saņemt individuālas biznesa konsultācijas, lai kopā ar ekspertu identificētu efektīvākās darbības, kas būtu veicamas digitalizācijas attīstībai uzņēmumā.

Informācijas avots: Vidzemes plānošanas reģions, www.vidzeme.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.