Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes iekļaujošajā nedēļā var iesaistīties ikviens

Vidzemes iekļaujošās nedēļas pasākumu ietvaros ar dažādām aktivitātēm pie sevis aicinās grupu māja un specializētās darbnīcas “Kārkli” Drustu pagastā. Foto: No personīgā arhīva

No 26. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Vidzemes iekļaujošā nedēļa. Tajā ikviens iedzīvotājs aicināts uz kopīgu darbošanos jaunizveidotajos dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos un specializētajās darbnīcās Vidzemes reģiona pašvaldībās. Pasākumi plānoti gan Smiltenes, gan Valkas novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka iedzīvotāji varēs doties uz grupu māju un specializētajām darbnīcām “Kārkli” Drustu pagasta Gatartā. Tur 26. septembrī, sākot no pulksten 13, norisināsies pasākums “Celt vērtību! Kārklos”. Pasākuma programma vēsta, ka specializēto darbnīcu “Kārkli” meistari darbnīcas vadītāja Mārtiņa Dzerkaļa-Ruskuļa un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma kokizstrādājumu izgatavošanas un dizaina nodaļas vadītāja Mārtiņa Jurciņa vadībā meklēs jaunas iespējas kārklu pielietojumam – radīs kārklu šūpuļkrēsla prototipu.

Sekot līdzi prototipa rašanās procesam, kā arī praktiski darboties “Kārklu” specializētajās darbnīcās, izgatavojot rudens velšu kasti savām vajadzībām, tiek aicināts ikviens interesents, stāsta pakalpojuma “Kārkli” vadītājs Aivars Damroze, atgādinot, ka kopš neatminamiem laikiem kārklu dzinumus – klūgas ‒ izmanto pinumiem amatniecībā. Tradicionāli no tiem pin grozus, paplātes un tīnes. Amatnieki izmanto dažādas pīšanas tehnikas un veido pārsteidzoši skaistus un lietderīgus izstrādājumus, arvien meklējot ko jaunu.

Pasākuma apmeklētāji sadarbībā ar mākslinieku un radošās brīvdabas vietas “Savvaļa” izveidotāju un entuziastu Andri Eglīti varēs iepazīt arī māla apgleznošanas nianses uz iepriekš sagatavotiem un jaunradītiem darbiem (bļodiņām, šķīvīšiem, māla plāksnem), tādējādi pievienojot un ceļot šo izstrādājumu vērtību. Vērtīgu padomu sniegs un palīdzību neliegs arī “Kārklu” māla darbnīcas vadītāja Lelde Lāce. Apmeklētāji savus izgatavotos darbus varēs iegūt pēc apdedzināšanas keramikas krāsnī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne tikai radoši un praktiski darboties, bet nobaudīt arī īpašo bumbiņzupu, kuru gatavos kulinārās darbnīcas vadītāja Baiba Zaķe sadarbībā ar specializēto darbnīcu “Kārkli” bumbiņmeistaru Valdi Kozlovu.

Latvijas Sarkanā Krusta Vidzemes komitejas dienas aprūpes centrs “Valka” ar prieku uzņems ciemiņus jau nākamajā nedēļā. Bet jau tagad ikvienam ir iespēja apmeklēt darbiņu izstādes Valkas novada Centrālajā bibliotēkā un Lugažu muižā. Foto: NO DAC “Valka” arhīva

Savukārt par apmeklētāju emocionālo labsajūtu parūpēsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 4. kursa džeza ansamblis vadītāja Krista Seržanta un džeza nodaļas pasniedzēja Māra Vitkus vadībā.

Pasākumu “Kārklos” organizē Smiltenes novada sociālā dienesta struktūrvienība “Kārkli” sadarbībā ar biedrību “Drustu acs”. A. Damroze atgādina, ka dalību pasākumā var pieteikt pa tālruni  2946 36 29 vai rakstot e-pastu: aivars.damroze@smiltenesnovads.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 30. septembrī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Vidzemes komitejas grupu dzīvokļi un dienas aprūpes centra “Valka” iekļaujošās nedēļas pasākuma centrālais notikums būs orientēšanās spēle, kas plānota laikā no pulksten11 līdz 15.

Orientēšanās spēle paredz, ka Valkas pilsētā grupu dzīvokļu un dienas aprūpes centra tuvumā būs izvietoti kontrolpunkti, kuros dalībnieki saņems uzdevumus – faktus par grupu dzīvokļa un dienas aprūpes centra pakalpojumu, par Starptautisko Sarkanā Krusta kustību un par Latvijas Sarkano Krustu. Pieveicot visus kontrolpunktus, dalībnieku savāktie fakti sniegs informāciju gan par pakalpojumu, gan organizāciju. Orientēšanās spēles dalībniekiem īpašas pārsteiguma dāvanas būs sagādājuši arī dienas aprūpes centra  “Valka” apmeklētāji.

Papildus dienas aprūpes centra telpās notiks radošas darbošanās, kuru laikā ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja darboties praktiski un iemācīties ko jaunu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbību vadītāja Daiga Soloveiko-Lazdiņa apmeklētājiem piedāvās saldu un radošu nodarbi – konfekšu pušķu izgatavošanu. Svarīgs nosacījums visiem nodarbības dalībniekiem – neapēst visas konfektes, pirms pušķis ir gatavs.

Saldummīļi tiks lutināti īpašā aktivitātē – našķu gatavošanā sadarbībā ar Valkas novada mājražotājiem – Solovjovu ģimeni. Kopīgi izzināsim, vai ir iespējams uzcept gardus cepumus, izmantojot tikai divas sastāvdaļas.

Izaicinājumus mīlošiem apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt spēkus novusa turnīrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viesiem būs iespēja izzināt Valkas grupu dzīvokļu un dienas aprūpes centra pakalpojumus. Par plānotajām aktivitātēm informēja LSK Vidzemes komitejas izpilddirektora vietniece Vivita Ķīkule. Viņa norāda, ka dalībai šim pasākumam ir iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e pastu: vivita.kikule@redcross.lv.

Jāmin, ka iekļaujošās nedēļas aktivitātes Valkā organizē LSK Vidzemes komiteja.

Ieraugi. Saproti. Esi tuvāk. Tā skan iekļaujošās nedēļas devīze. Jāmin, ka nedēļas garumā dažādās vietās Vidzemē plānoti vairāk nekā 15 dažāda formāta un tematikas pasākumi, tostarp praktiskās darbnīcas, meistarklases un diskusijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilšu kino, māla apstrādes, šūšanas, pleķošanas, grafiti, burgeru gatavošanas meistarklases, dabas materiālu paklāju veidošana, sveču liešana, ziepju darbnīca, labdarības tirdziņš, tikšanās ar uzņēmējiem un demokrātiskas sarunas par iekļaujošu sabiedrību – tā ir tikai daļa no pasākumiem, kuros būs iespēja līdzdarboties kopīgi ar šo pakalpojumu dalībniekiem.

“Kārklu” specializētajās darbnīcās arī līdz šim tapuši dažādi praktiski izmantojami un noderīgi priekšmeti. Foto: No personīgā arhīva

Informāciju par katru no notikumiem aicinām aplūkot vietnē ieklauj.vidzeme.lv.

Pasākumi ir bez maksas. Šo aktivitāšu mērķis ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz līdz šim paveikto sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveidē pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kas noris valstī īstenotā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros. Vidzemē to sadarbībā ar pašvaldībām īsteno šī pasākuma iniciators – Vidzemes plānošanas reģions.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.