Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri Igaunijā piedalīsies militārajās mācībās “Orkaan”

Publicitātes foto.

No 2. līdz 4. decembrim Igaunijā, Pērnavas apriņķī,  Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienības piedalīsies Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas “Kaitseliit” rīkotajās militārajās mācībās „Orkaan”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajās piedalīsies ap 180 zemessargu un karavīru no Zemessardzes 27. kājnieku un 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, veidojot vienu kaujas grupu, ko vadīs 27. kājnieku bataljona rotas vadības grupa. 

Mācību scenārijā mūsu vienības sniegs atbalstu Igaunijas pusei, kontrolējot taktiski nozīmīgu apvidu, nodrošinot Igaunijas spēkiem drošu pārvietošanos un apgādi. Īpašs izaicinājums mācībās būs uzdevumu izpildes apvidus, kas ir sarežģīts, purvains un mitrs, ar daudz meliorācijas grāvjiem.

„Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas „Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām, kas šogad notiek jau 16. reizi. Zemessardzes vienības no Vidzemes šajās mācībās tradicionāli piedalās kopš 2009. gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Egils Dēvits uzsver, ka šī ir lieliska pieredze trenēt konvencionālās karadarbības elementus ārpus pierastās vides, iespēja trenēt sakaru procedūras, kas notiek tikai angļu valodā, kā arī vingrināt uzbrukuma operācijas. “Kaitseliit” Pērnavas bataljons (malev) ir ilggadējs Vidzemes bataljonu sadarbības partneris, taču laba sadarbība izveidojusies arī ar brīvprātīgās aizsardzības līgas vienību no Sāremā apriņķa. Militārās mācības “Orkaan” ik gadu notiek novembra beigās vai decembra sākumā, tā tradicionāli dodot iespēju 27. kājnieku bataljonam savu jubileju svinēt, vingrinoties kopā ar sabiedrotajiem Igaunijā.

Šogad, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, būtiski palielinājusies valsts pilsoņu interese par dienestu Zemessardzē.  Pēc 24. februāra Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņēmusi jau vairāk nekā 800 zemessargu kandidātu iesniegumus, savukārt visā Zemessardzē saņemti jau vairāk nekā 3600 kandidātu iesniegumu.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “2” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē  www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai

Vidzemes 2. brigādes Zemessargi uz mācībām Igaunijā dosies ar savu militāro tehniku, tādēļ, 2. decembrī no plkst. 21.00 līdz 23.00, kā arī 4. decembra pēcpusdienā iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, kolonnas pārvietošanās maršrutā: Cēsis–Valmiera–Mazsalaca–Ramata–Igaunijas robeža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem, kā arī, tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājiem ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Informācijas daļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.