Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemē zemnieki sākuši vasarāju sēju

Tīrumos, kur zeme sausāka, zemnieki sākuši sēt graudaugus. Tikmēr kāda daļa vēl veic augsnes apstrādes darbus, lai tuvākajā laikā dotos uz lauka ar sējmašīnu.

Lai arī daba signalizē par pavasara iestāšanos, daļa zemnieku pavasara sējas darbus atlikuši uz maija pirmajiem datumiem.

Apes pagasta zemnieku saimniecībā “Vosukalni” sējas laiks sācies pagājušajā piektdienā. Pirmie tiek sēti vasaras kvieši, bet jāsēj būs arī citas kultūras. “Citus gadus gan sēju uzsākām 18.–22. aprīlī, tātad šogad sanāca par kādu nedēļu vēlāk, jo bija auksts, ilgi turējās ledus. Arī šobrīd mūspusē uz laukiem rosība pagaidām maza. Vēl joprojām gaidām siltāku laiku,” stāsta saimnieks Guntars Purakalns. Viņš arī apsekojis laukus un secinājis, ka ziemāju sējumi ir diezgan sliktā stāvoklī, tāpēc arī tos nāksies pārsēt. “Rapšu sējumi ir visai bēdīgā stāvoklī. Pēc hektāriem vēl nepateikšu, bet varētu būt izsalusi kāda puse no visiem rapšu sējumiem. Manāmi cietuši arī ziemas mieži – kādā laukā mazāk, kādā vairāk. Tie ir zaudējumi, jo ir lauki, kurus gatavojamies arī pārsēt,” stāsta G. Purakalns. Viņš norāda, ka ziemāji gan ir apdrošināti un kādu zināmu drošību tas dod, taču tas nebūt nenozīmē, ka visus ieguldītos resursus izdosies atgūt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.