Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemē vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus

Foto: ReTV

Pēdējo dažu dienu laikā Vidzemē notikuši vairāki mēģinājumi apzagt banku automātus. Valsts policija sākusi izmeklēšanu, un pagaidām nav zināms vai naudu izzagt vēlējās viena persona vai vairākas.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 SEB bankas bankomātu, kas atrodas Madonā, tirdzniecības centrā uz pašas galvenās Saules ielas mēģināja aplaupīt naktī uz ceturtdienu. Bankomāts ir bojāts, tas nedarbojas, un par to liecina arī uzraksts displejā.

Mēģinājums aplaupīt bankomātu veikts, cenšoties to sazāģēt, taču tas nav izdevies.   Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte ReTV Ziņām vēsta:

‘Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un varam tikai apstiprināt faktu, ka 28.jūlija naktī Madonā tika bojāts naudas izmaksas bankomāts. Saistībā ar to Valsts policijas Vidzemes pārvaldes Madonas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess .”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrs SEB bankomāts, kuru mēģināts apzagt šonakt, atrodas Vecpiebalgā. Pēc uzlaušanas mēģinājuma tas aizklāts, jo nedarbojas un notiek izmeklēšana.

Kā ReTV informē Valsts policija, šie ir vienīgie gadījumi, kad notikuši mēģinājumi izzagt naudu no bankomātiem, tos mehāniski bojājot.

A.Rozīte: “Ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs nevaram sniegt.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt SEB bankas speciālisti ReTV Ziņām apliecina, ka šādi uzbrukumu bankomātiem nav bieži, tomēr ik pa laikam notiek.  

Foto: ReTV

Mārcis Pelcis, SEB bankas Drošības pārvaldes vadītājs: “Ir gadi, kad ir šie gadījumi trīs, pieci, desmit, ir gadi, kad vispār nav. Tas lielā mērā ir atkarīgs no globālām tendencēm, kas notiek krāpšanas melnajā tirgū. Ja hakeri ir atraduši veidu, kā bankomātiem uzbrukt, šī te informācija bieži vien tiek pārdota.”

Taču kā uzsver bankas pārstāvis, mēģinājumi šādi tikt pie naudas faktiski nav īstenojami . Nauda tiek aizsargāta gan fiziski, gan nodrošinoties ar tā saucamo tintes aizsardzību naudas kastēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārcis Pelcis: “Tie izgrieztie caurumi jau neko nedod. Tur ir izgriezts caurums, bet tur pretim nav nekā. Bankomātus laupīt, mēģināt izraut un tad atvērt seifu vai griezt nav jēgas, jo pēc tam šī nauda nebūs izmantojama. 

SEB bankas rīcībā ir videomateriāli, kas nodoti policijas rīcībā.

Tikmēr vietējie iedzīvotāji ReTV Ziņām norāda, ka viņuprāt šādi laupīšanas mēģinājumi saistīti ar šā brīža ekonomisko situāciju. Plašāk ReTV Ziņās.

Informāciju sagatavoja: Dana France, ReTV Ziņu dienesta vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.