Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēsturiskais skrējiens “Apkārt Cēsīm” atjaunots ar vērienu

Foto: Arvis Ertmanis

Nedēļas nogalē 30.aprīlī Cēsu Pils parka estrādē ar vērienu un rekordlielu dalībnieku skaitu tika atjaunots viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem skrējieniem Latvijā – skrējiens “Apkārt Cēsīm”, īstā svētku gaisotnē aizvadot atjaunoto 31.skrējienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradīcijas atjaunošana jau pirmajā skrējienā pēc ilgākas pauzes piesaistījusi interesi – gan rekordlielu dalībnieku skaitu, skrējienam piesakoties 355 skriet gribētājiem, gan arī plašu atbalstītāju loku un ievērojamu līdzjutēju pulku.

Skrējiena tradīcija aizsākās tālajā 1979.gadā un kopš tā laika pirms tradīcijas iepauzēšanas norisinājās 30 skrējieni. Tradicionāli skrējiens “Apkārt Cēsīm” piesaistījis ne vien dažāda vecuma skriešanas entuziastus no visas Latvijas, bet vienmēr pulcējis arī Latvijas spēcīgākos skrējējus. Arī šis gads nebija izņēmums un mums bija tas prieks vērot Latvijas 10 kilometru distances rekordista Dmitrija Serjogina sniegumu, sekot līdzi olimpietes Līgas Velveres skrējienam, kā arī satikt leģendāro Ināru Lūsi.

Skrējiena atjaunošanas idejas autors, organizators un galvenais tiesnesis Austris Āboliņš neslēpj gandarījumu par paveikto: “Gandarījums un prieks. Prieks, ka Cēsīs pulcējās teju visi šī brīža spēcīgākie garo distanču skrējēji. Gandarījums par to, ka tradīcija atjaunota godam. Prieks par to, ka “uzdzīts” azarts par komandu cīņām un jau dzirdamas runas un plāni nākamā gada cīņām. Cerams, ka arī  jūs – kuplā  skrējēju armija guvāt gan prieku, gan gandarījumu no skrējiena un pavadītās dienas Cēsīs!” A.Āboliņš apņēmības pilns ir pārliecināts, ka skrējiens nākamgad būs un teju droši var apgalvot, ka kalendārā jāatzīmē datums 2023. gada 29. aprīlis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat apņemšanos skrējienu atbalstīt arī nākamgad, nodrošinot pašus ātrākos vecuma grupās ar ievērojamām naudas balvām pauž ilggadējais skrējiena atbalstītājs Ansis Kuplis: “Skrējiens aizvadīts un ir patīkams gandarījums, redzot ka tradīcijas turpinās. Viens no senākajiem skrējieniem Latvijā atkal notiek un emocijas nemainās. Prieks bija redzēt Latvijas labākos skrējējus un kuplo dalībnieku skaitu dažādās distancēs, kas tikai apstiprina ka šādam skrējienam Cēsīs jābūt. Uz tikšanos nākošgad!”

Gandarīti ir arī skrējiena organizatori Cēsu novada pašvaldība. “Labas idejas vienmēr tiek atbalstītas un, kā bija redzams, arī svētītas ar izcilu laiku. Cēsu novads ir bagāts tradīcijām un lepojas, ka tās atdzimst, turpinās vai arī tiek radītas no jauna. Prieks par lielo jauniešu iesaisti un degsmi cīnīties par uzvaru. Pilnīgi noteikti, ka šādi pasākumi palīdz dzimt nākamām vieglatlētikas zvaigznēm,“ tā Cēsu novada sporta koordinatore Ineta Krūmiņa.

Šogad 10 kilometru distancē uzvaras laurus plūca jaunā talantīgā skrējēja Austra Ošiņa un Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins, savukārt 5 kilometru distancē ātrākie bija Amanda Valtasa un Emīls Matiass Reinfelds. Ceļojošais komandu kauss 10 kilometru distancē pirmo reizi uzsāka savu ceļojumu un devās uz Ogri pie MySport komandas, kurā startēja Jānis Mežiels, Kristaps Kaimiņš un Gundega Heidingere. Pārējie sacensību rezultāti un foto mirkļi pieejami www.apkartcesim.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrējienu organizē Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar sporta klubu „Ašais”.

Informāciju sagatavoja: Sporta klubs “Ašais”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.