Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Veru apriņķī ierodas ASV kājnieku rota

Foto: Adrians Patoka, ASV militārie spēki

ASV kājnieku rota šonedēļ ieradusies Tāras bāzē Veru apriņķī, piektdien paziņoja Igaunijas Aizsardzības spēku 2.kājnieku brigāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV rota ir daļa no spēkiem, kuru uzdevums ir trenēties un dienēt kopā ar 2.kājnieku brigādi.

Igaunijas armijas 2.kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mati Tikerpū informēja, ka ASV kājnieku vienībā ir arī batalaona komandvienība, kas ļaus sabiedroto spēkus integrēt brigādes līmenī un iegūt papildu manevra vienību, kas veicinās papildu sabiedroto spēju izmantošanu un brigādes kaujas spēju palielināšanu.

Dislocēšana ir daļa no Igaunijas un ASV divpusējās aizsardzības sadarbības un ASV prezidenta Džo Baidena NATO samitā Madridē dotā solījumam pastiprināt ASV rotācijas spēku klātbūtni Baltijas reģionā un stiprināt NATO austrumu flanga savaldīšanas un aizsardzības spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV kājnieku rota tiks dislocēta Veru un piedalīsies kopīgās mācībās ar Igaunijas Aizsardzības spēkiem.

ASV Igaunijā izvietos arī augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS vadu ar atbilstošu kontroles aprīkojumu un sistēmām, kā arī Igaunijas Aizsardzības spēki kopā ar ASV veidos NATO paspārnē esošu divīzijas struktūru Igaunijā. Tāpat Igaunija pievienosies ASV programmai “Warfighter”, kuru veido vairākas mācības, kuru rezultātā karavīri un divīzijas saņem sertifikātus.

Bez ASV karavīru dislokācijas Igaunijā ir arī Lielbritānijas vadītā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa, ko veido Lielbritānijas, Francijas un Dānijas vienības, kā arī Islandes speciālisti un patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā vienība, kuru pašlaik veic Vācijas Gaisa spēki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.