Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19

Foto: freepik.com

Piektdien un sestdien teju pie vairākiem vakcinācijas punktiem vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī vakcinācijas tālruņa 8989 ienākošo zvanu statistika liecinot, ka vairāk nekā 50% zvanu ir tieši par pierakstu uz pirmo poti. Vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem – daudzi vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji ir pastiprinājuši jaudas.

Vakcinācijas nodaļa atgādina, ka vakcinēties iespējams arī pie sava ģimenes ārsta. Savukārt “manavakcina.lv” un 8989 var pieteikties uz vakcināciju ārstniecības iestādēs, vakcinācijas centros un vakcinācijas punktos, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā “latvija.lv”, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Šobrīd ir teju 30 000 brīvo pierakstu. Vakcinācijas nodaļa aicina iedzīvotājus aktīvi izmantot šo iespēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamās nedēļas laikā tiks atvērti papildu desmit vakcinācijas centri visā Latvijā, vakcinācijas punkti tirdzniecības centros tiks pielāgoti jaunajām epidemioloģiskajām prasībām, nepieciešamības gadījumā tiks izvietoti arī mobilie vakcinācijas punkti.

Intensīvi tikšot turpināta izbraukuma vakcinācija arī apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19. Savukārt vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos, tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Informācija par vakcinācijas iespējām ir pieejama NVD mājaslapā vai zvanot pa tālruni 8989, savukārt papildu informācija par vakcīnām ir pieejama Zāļu valsts aģentūras mājaslapā. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis šādu lēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.