Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vērienīgi aizvadīts festivāls “Rodam Raunā”

Estrādē pie Raunas pilsdrupām izskanēja izcilā pedagoga, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un tautas dziesmu vācēja Jāņa Cimzes 210. jubilejas koncerts “Rotā Dziesma”. FOTO: INGŪNA JOHANSONE

Aizvadītajā nedēļā, piektdien un sestdien, Raunā norisinājās tradicionālais festivāls “Rodam Raunā”. Šajā gadā tas izskanēja ar tēmu “Pļava” un moto “Ko sēsi, to pļausi!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls šajā gadā pulcēja vairākus simtus apmeklētāju no tuvākām un tālākām vietām. “Festivāls “Rodam Raunā” jau ir kļuvis par gadiem pierādītu vērtību, kurā satiekas vietējie uzņēmēji, ražotāji, kolektīvu dalībnieki, mani kolēģi, un, protams, atpazīstami un gaidīti ciemiņi. Šādos grandiozos svētkos izjūtu īpašu lepnumu par Raunu – vietu, kas ir manas mājas. Iespaidīgi! Personīgs paldies ikvienam, kas šajā notikumā ir ar mums,” iespaidos dalījās Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa.

Festivāla “Rodam Raunā” atklāšana norisinājās piektdienas vakarā, kad Kolekcijas dārzā, augu valstībā, smaržu un krāsu ielenkumā izskanēja Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogramma “VIOLETS” – Austras Skujiņas dzeja Jāņa Lūsēna mūzikā. Pie klavierēm bija komponists Jānis Lūsēns. Uz koncertu piektdienas vakarā bija pulcējušies vairāk nekā 450 apmeklētāji.

Raunēnieši un Raunas viesi atzina, ka festivāls aizvadīts ar lielu plus zīmi, tas bijis visiem vecumiem un gaumēm atbilstošs. Koru sadziedāšanās koncertā daudzi sajutušies gluži kā dziesmu un deju svētkos.

Savukārt sestdien visas dienas garumā festivāla apmeklētāji varēja baudīt dažādas aktivitātes, piedalīties meistarklasēs un diskusijās zaļā pļavā. Paralēli citām norisēm stāvlaukumā pie Raunas Kultūras centra bija vērojama tehnikas izstāde, kas arī izpelnījās lielu festivāla apmeklētāju uzmanību. Netika aizmirsts arī par pašiem mazākajiem – bērni varēja izbaudīt piepūšamo atrakciju priekus, kā arī izvēlēties sev tīkamās radošās nodarbes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla apmeklētājus neatstāja vienaldzīgus izcilā pedagoga, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un tautas dziesmu vācēja Jāņa Cimzes 210. jubilejas koncerts “Rotā Dziesma”, kas izskanēja dienas vidū estrādē pie Raunas pilsdrupām. Koncertā piedalījās solisti Ginta Krievkalna un Andris Ērglis, kopā ar viņiem uz skatuves dziesmas izdziedāja jauktais koris “Rauna”, Smiltenes Kultūras centra jauktie kori “Pakalni” un “Vid­zemīte”, jauktais koris “Jaunpie­balga”, jauktais koris “Līgatne”, Apes Kultūras centra jauktais koris “Ape”, Trapenes kultūras nama sieviešu koris “Trapene”, Taurenes jauktais koris “Pie Gaujas”.

Kā stāsta Raunas Kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile, lai šāds koncerts vispār varētu notikt, ir jāpateicas Kristapam Krievkalnam ar muzikāli pavadošo grupu.

“Koncerts nebūtu iedomājams bez pavadošā dzīvās grupas sastāva. Ideja par koncerta norisi tapa februārī, kad kopā iztēlojāmies, kā šis koncerts varētu noritēt. Bez viņu idejām un atbalsta visu šo mēnešu garumā izveidot koncertprogrammu, uzrunāt solistus, lai kopā varētu izveidot tik grandiozu koncertu, kādu mēs piedzīvojām Raunā, nebūtu izdevies. Paldies visiem, kas pielika savu roku festivāla organizēšanā, paldies visiem, kas uz to ieradās,” izsakās L. Vecgaile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakara izskaņā Raunas pilsdrupu estrādē notika koncerts, kurā uzstājās grupa “Dziļi Violets” un Sanda Dejus – muzikāli radošā apvienība “Uz labu laimi”. Vēlāk sekoja nakts balle kopā ar grupu “Dakota”. Arī vakara pasākumi bija plaši apmeklēti.

L. Vecgaile min, ka festivāla laikā apmeklētāju skaits bija ļoti mainīgs, bet pēc pašreizējām aplēsēm, ņemot vērā vien koncertu apmeklējumu, kur bija ieejas maksa, kopējais apmeklētāju skaits sniedzas krietni virs tūkstoš cilvēku. Protams, daļa iedzīvotāju brauca un apmeklēja festivālā kādu konkrētu daļu no programmas, līdz ar to kopējais apmeklētāju skaits ir vēl lielāks.

Uzrunājot pasākuma apmeklētājus, viennozīmīgi rodas iespaids, ka katrs programmas piedāvājumā atrada to, kas sirdij tuvāks. Daudz pozitīvu emociju guvusi festivāla apmeklētāja, skolotāja Ilze Podniece. “Šogad noorganizētais festivāls – kvalitatīvs, jaudīgs un daudzveidīgs visiem vecumiem un gaumēm. Piektdienas koncerts ar Jāni Lūsēnu, Anci Krauzi, Zigfrīdu Muktupāvelu brīnišķīgā dārzā bija izcils. Arī sestdienas koru koncerts, kurš bija kā veltījums novadniekam Jānim Cimzem, saviļņoja līdz sirds dziļumiem gluži kā mazie dziesmu svētki. Vakara koncerts ar Sandu Dejus un “Dziļi violets” lika mums smieties līdz asarām, sauca dziedāt un dejot. Interesants un visām gaumēm piemērots pasākums. Es lepojos ar Raunu, Raunas darbīgajiem un kultūru mīlošajiem iedzīvotājiem,” pauda Ilze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt raunēnietei Baibai Miezītei, kura ir arī jauktā kora “Rauna” dalībniece, visspilgtākos iespaidus sagādājis koru koncerts. “Dziesmas bija tuvas un mīļas mums – dziedātājiem, kā arī labi zināmas skatītājiem. Daļa no skatītājiem piecēlās kājās un dziedāja līdzi. Man paziņas no skatītājiem izteicās, ka sajutušies kā dziesmu svētkos. Liels paldies solistiem, Kristapam Krievkalnam un pavadošajai grupai,” izsakās B. Miezīte.

Tikmēr Indrai Grundulei visvairāk pie sirds gājis atklāšanas koncerts Lodziņu ģimenes kolekcijas dārzā. “Neskatoties uz lietu, vakars bija burvīgs. Bija patiesa bauda klātienē dzirdēt Ances Krauzes un Muktupāvela sniegumu. Paldies mūsu Lindai Kručānei par radošumu!” viņa pauda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.