Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Vendīgs” savu otro pilngadību nosvin ar deju

Ar raitu un jestru dejas soli svinot sava kolektīva 21 gada pastāvēšanas jubileju, Valkas jauniešu tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kur dejo Valkas J. Cimzes ģimnāzijas jaunieši, pateicās visiem par svētku sveicieniem, ziediem un dāvanām. Foto: Inga Karpova

Valkas pilsētas jauniešu deju kolektīvs, atzīmējot savu otro pilngadību – 21 gada pastāvēšanas jubileju –, skatītājus priecēja ar svētku koncertu “Dejotprieks – paaudžu mūžīgais dzinējs”. Tas notika aizvadītajā sestdienā pilsētas kultūras namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts ilga vien stundu, jo rīkotāji rēķinājās ar pašu mazāko dejotāju izturību un pacietību, jo mazie pēc uzstāšanās skatījās pārējo kolektīvu priekšnesumus. Vērojot notiekošo uz skatuves, top skaidrs, ka “Vendīgam” aug jaunā paaudze. Proti, pēc dažiem gadiem nebūs jāuztraucas, ka Valkā trūks jaunu un prasmīgu tautas deju soļu zinātāju.

Koncertu vadīja “Vendīga” ilggadējā vadītāja Vineta Skutāne. Iztiekot bez liekvārdības un gremdēšanās atmiņu stāstos, Vineta no sirds pateicās dejotāju lielākajiem atbalstītājiem – vecākiem un vecvecākiem. Viņi ir tie, kuri ikdienā tur rūpi, lai skatuves tērpiem būtu piešūtas visas pogas, bet krekli būtu spoži balti un izgludināti. Vadītāja ar cerībām, nešauboties par izdošanos, apsolīja, ka “Vendīgs” šovasar būs starp tiem dejotāju tūkstošiem, kuri izdejos tautas deju musturus jūlijā notiekošajos dziesmu un deju svētkos.

Patīkami, ka šis svētku koncerts ar skatītājiem un pašiem  dalībniekiem pulcēja pilnu lielo zāli. Starp skatītājiem bija arī Ukrainas kara bēgļi, jo “Vendīgā” dejo ukraiņu meitene, ģimnāzijas 11. klases skolniece Anna Kalašņika. Ukraiņi sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzina, ka koncerts viņiem ne tikai radījis priekšstatu, cik latviešiem ir skaistas tautas dejas, bet arī pavasarīgu prieku un cerību.

GALERIJA: Valkas jauniešu deju kolektīvs “Vendīgs” svin 21 gada jubileju

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.