Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēlas satiksmes autobusu uz mazdārziņu kooperatīviem

Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers pateicas visiem 72 personalizētās anketēšanas dalībniekiem un aptaujas veicējai Maijai Puķītei par atsaucību. Foto: Inga Karpova

Jau tuvākajā laikā Valkas novada pašvaldība nosūtīs vēstuli, bet šaubās, ka iecere īstenosies jau šogad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo trešdien notikušajā Saimniecisko lietu komitejas sēdē novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers informēja pašvaldības deputātus par 16. maijā notikušās Saimnieciskās lietu komitejas skatīto jautājumu – laikrakstam “Ziemeļlatvija” adresēto vēstuli ar lūgumu pašvaldībai ieviest pilsētas autobusa maršrutu vasaras sezonā uz mazdārziņiem dārzkopības kooperatīvos “Alieši” un “Celtnieks”.

Lai noskaidrotu valcēniešu viedokli par šī maršruta nepieciešamību, pašvaldība sadarbībā ar daudzdzīvokļu māju pārvaldnieci Maiju Puķīti veica visnotaļ apjomīgu darbu – izstrādāja personalizētu aptaujas anketu ar trim jautājumiem. A. Zābers atzīst, ka bijis neliels pārsteigums, saņemot 72 aizpildītas anketas.

“Tātad 72 iedzīvotāji vēlētos, lai pilsētā kursētu maršruta autobuss turp un atpakaļ no pilsētas centra uz mazdārziņiem “Aliešos” un “Celtniekā”. Vairākums šajās anketās izteicās, ka būtu labi, ja vasaras sezonā šis autobuss kursētu katru dienu vismaz divas reizes – no rīta un vakarā. Apspriežot šo jautājumu, pašvaldības deputāti atbalstīja viedokli, ka pašvaldībai ir jāsagatavo vēstule Valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Autotransporta direkcija” ar pašvaldības vēlmi organizēt šādu pilsētas autobusa maršrutu. Taču gan deputāti, gan izpildvara šaubās, vai šogad izdosies paspēt šo ieceri īstenot, jo šī autobusu maršrutu apstiprināšanas procedūra ir diezgan birokrātiska un laikietilpīga,” atzīst novada pašvaldības amatpersona. A. Zābers skaidro, ka ar pašvaldības iesnieguma iesniegšanu VSIA “Autotransporta direkcija” process nebeigsies. Viņi sniedz priekšlikumus Sabiedriskā transporta padomei, kura kopā sanāk reizi mēnesī un lemj par šiem jautājumiem. A. Zābers norāda, ka iepriekšējās Sabiedriskā transporta padomes lemšanas reizēs izskatīja jautājumus arī par sabiedriskā transporta maršrutu organizēšanu uz Valkas pagasta Sēļiem un Lugažiem, kā arī no Valkas uz Gaujienu caur Zvārtavas pagastu.

“Mēs attālināti piedalījāmies šajā sēdē, un mums bija iespēja paust pašvaldības viedokli. Mēs šos maršrutus, ja tā var teikt, izkarojām. Iespējams, arī šajā gadījumā pašvaldībai tiks dota iespēja piedalīties lemšanā. Turklāt mūsu rīcībā ir daudz pamatotāki argumenti par šī maršruta uz mazdārziņiem nepieciešamību,” uzskata A. Zābers. Viņš pieļauj, ka satiksmes autobusu braucienam no Valkas virzienā uz Gaujienu pasažieri vairāk sāks izmantot, sākoties aktīvajai sēņu un ogu sezonai. A. Zābers cer, ja pašvaldībai izdosies pārliecināt lēmējus par šī jaunā satiksmes autobusa maršruta atklāšanu, iedzīvotāji būs apmierināti. Par to, vai tā būs, laikraksta lasītājiem sniegsim informāciju. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.